Архива на вести за 16 Декември 2018

Шеесет и осумгодишен маж од крушевското село Бучин со иницијали В.Ш. и 68-годишна жена од Кочани со иницијали К.К. се двете идентификувани жртви од ...
сите 196 | | | веќе видена

Нормализиран сообраќајот за сите моторни возила на патниот правец Кочани-Делчево-Берово. Поради интензивни врнежи од снег на овој патен правец  Македонија пат ...
сите 390 | | | веќе видена

Aвтобусот кој рано утринава се преврте близу Лесковац, а при тоа загинаа маж и две жени, пристигнал во Прилеп околу 19:30 часот и на тамошната автобуска ...
сите 196 | | | веќе видена

  Автобусот на компанијата „Еуробус“ од Струга тргнал вчера вечер во 19 часот од Битола и се упатил кон соседна Србија, каде се случила несреќата. Во 1.40 ...
сите 196 | | | веќе видена

Метеоролозите очекуваат поголема количина врнежи до 25 отсто над просекот во источните делови од земјата. Зимата годинава во Македонија и северната хемисфера ...
сите 208 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи кои поради спуштање на студен воздух од север речиси насекаде ќе преминуваат во снег, освен на ...
сите 390 | | | веќе видена

Македонскиот автобус што синоќа се преврте кај Лесковац, тргнал од Битола, пренесуваат српските медиуми, а според последните информации тој бил во сопственост ...
сите 196 | | | веќе видена

Поради интензивни врнежни од снег, на патниот правец Крива Паланка – граничен премин Деве Баир воведена е забрана за движење на тешки товарни возила, ...
сите 390 | | | веќе видена

Четири патници се со повреди опасни по живот, и префрлени се во Клиничкиот центар во Ниш додека останатите се задржани во болницата во Лесковац. Возачот и ...
сите 196 | | | веќе видена

Причина за тоа, како што информираат од Владата, е ненадејната загуба на градоначалникот на Охрид, проф. д-р Јован Стојановски, комеморацијата и погребната ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче и генералниот секретар на Владата Драги Рашковски, како и претставник од Амбасадата на Македонија во Белград ќе ги ...
сите 196 | | | веќе видена