Архива на вести за 14 Август 2019

Црвена Звезда ги надмина сите непријатности на гостувањето во Данска и успеа да се пласира во бараж колото за пласман во Лигата на шампионите, но покрај тоа ...
сите 8 | | | веќе видена

Неколку илјади пожарникари се борат со шумски пожари во Грција, а најголемиот е на островот Евија, северно од Атина, кој и натаму е надвор од контрола, ...
сите 89 | | | веќе видена

Политичка одговорност за случајот „Рекет“, од премиерот Зоран Заев засега не може да се бара, затоа што нема докажана врска меѓу него и досега осомничените. Во ...
сите 101 | | | веќе видена

Ве информираме дека НЛБ Банка АД Скопје воведe две нови кредитни линии за клиенти-правни лица за реализација на долгорочни инвестициони проекти. Понудата е ...
сите 36 | | | веќе видена

Разврската на настаните околу случајот на рекетирање на македонски бизнисмени и злоупотреба на Специјалното обвинителство во спрега со партијата СДСМ и Зоран ...
сите 54 | | | веќе видена

Тепачка поради меѓуетничка нетрпеливост е причина за убиството на седумнаесетгодишниот Никола Х., кој ноќеска починал во болница откако бил прободен со нож од ...
сите 69 | | | веќе видена

Белград, 14 август 2019 (МИА) – Американскиот амбасадор во Србија, Кајл Скот, денеска порача дека „дојде време да се стави точка на судирите од 90-тите“ и ги ...
сите 133 | | | веќе видена

Кошаркарската репрезентација на Македонија за играчи до 16 години обезбеди опстанок во А дивизијата откако попладнево ја доби пресметката со Босна и ...
сите 37 | | | веќе видена

Без победник во регуларниот дел од играта во мечот од европскиот Суперкуп кој се игра во Истанбул, по еден гол во двете полувремиња на пресметката помеѓу Челси ...
сите 51 | | | веќе видена

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ со победа го започна Мастерсот во Синсинати, иако на стартот од мечот имаше и малку проблеми. Квери подобро го започна ...
сите 7 | | | веќе видена