Архива на вести за 14 Август 2019

Денеска на 14 август 2019 година, во село Глобочени, општина Пустец, областа Мала Преспа, се одбележа 105 години од раѓањето на Стерјо Спасе. Обраќање имаше ...
сите 39 | | | веќе видена

Французинката Стефани Фрапар ќе ја дели правдата на вечерашниот европски Суперкуп во Истанбул помеѓу Ливерпул и Челзи. Според неа, глупост е дека е потешко да ...
сите 128 | | | веќе видена

Зборовите „суетен новинар и педер“ од синоќешната изјава на премиерот Заев денеска преминаа во „манипулатори и измамници“ во интервјуто дадено за МИА. - „Жалам ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска, се сретна со претставници на неколку национални Институти во земјава, со кои разговараше за унапредување на условите за ...
сите 16 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) е толку голема што не го познаваат ниту Законот ...
сите 172 | | | веќе видена

Повеќе од 950 патнички возови денеска не сообраќаат поради штрајк на вработените во шпанскиот железнички оператор „Ренфе“. Денеска се спроведува вториот, од ...
сите 16 | | | веќе видена