Архива на вести за 13 Јуни 2019

„Цели 11 години нашата татковина беше заробена и заглавена од режимот на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, далеку од ЕУ и НАТО. Тоа е истиот Никола Груевски чив ...
сите 178 | | | веќе видена

Важно е македонската јавност да знае дека ако не добиеме датум сега, во јуни или јули, ако го добиеме на есен, тоа нема да биде затоа што не сме подготвени за ...
сите 29 | | | веќе видена

По денешната средба со германската канцеларка Ангела Меркел уверени сме дека оваа година започнуваме преговори за членство со Европската Унија. Канцеларката ...
сите 61 | | | веќе видена

Недоумиците во Брисел и во главните градови на локомотивите на Европската унија може да предизвикаат нова политичка криза во Македонија. Заев веќе се пожали ...
сите 9 | | | веќе видена

Конзервативните пратеници во Долниот дом на британскиот Парламент денеска ќе го одржат првиот круг на гласање за избор на нов лидер на владејачката ...
сите 102 | | | веќе видена