Архива на вести за 13 Јуни 2019

„Северна Македонија натамошно се ориентира кон ЕУ и НАТО. Земјата во изминативе години амбициозно го реформира својот безбедносен сектор и прави големи чекори ...
сите 42 | | | веќе видена

Без усогласен закон меѓу власта и опозицијата од утре почнува пробниот попис во 13 општини низ Македонија. По неуспешниот стсрт на собраниската прпцедура и ...
сите 87 | | | веќе видена

На Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ што се одржува во Прилеп, денеска во рамки на фестивалската програма беа доделени признанијата од ...
сите 35 | | | веќе видена

Ова лето дефинитно нема да добиеме датум за почеток на преговорите за членство во ЕУ, но сепак постои шанса, според едни помала, според други поголема до ...
сите 7 | | | веќе видена

Поранешниот шеф на британската дипломатија Борис Џонсон освои најмногу гласови од пратениците на Конзервативната партија во првиот круг од изборите за лидер на ...
сите 86 | | | веќе видена

Германскиот Бундестаг во септември ќе донесе одлука за одобрување почеток на преговорите на ЕУ со Северна Македонија, соопштила германската канцеларка Ангела ...
сите 49 | | | веќе видена

Вечерва во Топ Тема на ТВ Телма гостуваат портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски, поранешниот пратеник од редовите на СДСМ Павле Боговески и Лилјана Поповска ...
сите 12 | | | веќе видена

 Терапевтката Џиани Адамо составилa листа од 25 прашања кои наводно можат да ја откријат вистинската состојба на вашата врска. Прашањата се поделени во 5 ...
сите 8 | | | веќе видена

На повикот на „Предизвик за млади истражувачи 2“, кој Фондот за иновации и технолошки развој го организира во соработка со Министерството за образование и ...
сите 10 | | | веќе видена

Канцеларката Меркел информираше дека Бундестагот ќе донесе одлука во септември за одобрување на старт на преговорите на ЕУ со Северна Македонија, согласно ...
сите 60 | | | веќе видена

Земјава денеска ќе биде зафатена со температури од жолта алертна фаза. Температурата ќе се искачи до 38 степени целзиусови, поради што се апелира до граѓаните ...
сите 40 | | | веќе видена