Архива на вести за 12 Септември 2019

Македонското лекарско друштво (МЛД) најостро ги осудува настаните кои изминативе денови се случија во здравствените установи во Тетово, Струга и последниот, ...
сите 165 | | | веќе видена

Стручниот, административен и помошно-технички персонал на СЈО иразува разочараност од недоволното внимание кое се посветува на прашањето за иднината на ...
сите 336 | | | веќе видена

Слика на која глумицата Гвинет Палтроу вежба јога гола на планина се појави на инстаграм-профилот на „Гоп“, компанија која е во сопственост на глумицата, ...
сите 6 | | | веќе видена

СЈО ќе ги предаде предметите на Јавното обвинителство.. Во дописот кој го добиле од Јовески, навел дека тоа е во согласнот со законот за СЈО кој предвидува ...
сите 336 | | | веќе видена

Предметите на СЈО мора да се процесуираат и да добијат завршница, СЈО треба да продолжи да фунцкионира во рамки на редовното обвинителство. Итно да се донесе ...
сите 336 | | | веќе видена

СЈО е подготвено веднаш да ги предаде предметите по кои постапува со сите списи и докази. Обвинителството соопшти дека од страна на Јавното обвинителство е ...
сите 336 | | | веќе видена

Министерката за правда Рената Дескоска во изјава за МИА вели дека за време на разговорите за законот за Јавното обвинителство предложиле вработените во СЈО да ...
сите 336 | | | веќе видена

Тепачка во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ во Скопје која завршила со еден уапсен регистрирала скопската полиција утрово околу 2.45 часот. Дел од ...
сите 165 | | | веќе видена

Факт е дека познатите личности секојдневно на социјалните мрежи добиваат коментари и пораки од своите обожаватели. Се разбира, понекогаш се случува да им ...
| | веќе видена

Пејачката Милица Тодоровиќ е во центарот на вниманието откако ја прекина долгогодишната врска со нејзиниот дечко кој веќе си ги собрал работите од заедничкиот ...
сите 24 | | | веќе видена

Луна Џогани не ги платила силиконите кои неодамна ги стави, туку со приватната клиника се договорила да ги рекламира по интервенцијата. Токму поради тоа таа се ...
сите 12 | | | веќе видена

Отворени за нови разговори, но без најави за повлекување од веќе утврдените ставови за новото јавно обвинителство во кое треба да биде инкорпорирано ...
сите 723 | | | веќе видена

Француски инженер починал на службено патување, по срцев удар, откако имал секс со непозната жена, па сега работодавачот ќе мора да му плати обесштетување на ...
сите 19 | | | веќе видена

Скопје, 12 септември 2019 (МИА) – Отворени за нови разговори, но без најави за повлекување од веќе утврдените ставови за новото јавно обвинителство во кое ...
сите 723 | | | веќе видена