Архива на вести за 12 Септември 2018

„А ако се плаши и си бара изговор тоа е типично за човек што знае да витка кичма и да се однесува недостоинствено кон сопствениот народ плашејќи се да се соочи ...
сите 113 | | | веќе видена

Пред две недели, Apple започна со испраќање на покани за настан којшто го закажа за денес, односно 12 септември. Настанот ќе почне во 19:00 часот според ...
сите 67 | | | веќе видена

Викендов мој близок другар доби ќеркичка. Радост, среќа...ми се јави и ме покани на мекици. Стигнува во ресторанот и на вратата ме пречека хостеса. Добро вечер ...
| | веќе видена

Претседателот на Русија, Владимир Путин е снимен како се подготвува за состанокот со неговиот кинески колега, Си Џинпинг. На снимката може да се види како ...
сите 7 | | | веќе видена

Граѓаните да излезат и да гласаат „за“ на претстојниот референдум и да се постигне цензусот, бидејќи се работи за историски момент за Македонија, кој треба да ...
сите 64 | | | веќе видена

Охрид, 12. септември 2018 (ИНПРЕС) – Со проекција на видео- запис од документарниот филм „Охридско востание“ (македонско-албански бунт) на режисерот Илија ...
сите 9 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Митко Јанчев вечерва изјави дека неговиот став за референдумот е во согласност со одлуката на партијата секој да постапи според ...
сите 319 | | | веќе видена

Парламентот на Европската унија со 448 гласови „за“, 197 „против“ и 48 „воздржани“ ја активираше „процедурата за владеење на правото“ против унгарскиот премиер ...
сите 74 | | | веќе видена