Архива на вести за 12 Февруари 2019

Пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска, чиј син Виктор Стојчевски од вчера е вработен во ЕЛЕМ, не гледа ништо спорно во тоа тој да работи во државна компанија. ...
сите 172 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, се сретна со шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Клеменс Која. Османи рече дека ...
сите 12 | | | веќе видена

Лидерот на Социјалдемократската партија на Црна Гора, Ранко Кривокапиќ, поднел формална номинација до норвешкиот Нобелов комитет овогодишната награда за мир да ...
сите 140 | | | веќе видена

Во Клиничката болница во Тетово после завршувањето на тестирањето објавени се резултатите и утредента истите едноставно исчезнуваат и место нив се објавуваат ...
сите 15 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против две лица за сторено кривично дело, „изнуда“, поради тоа што во скопски трговски центар на 14 ...
сите 6 | | | веќе видена

Промоција на книгата „Спортски стории: записи, настани и сеќавања” од доајенот на македонското спортско новинарство, Зоран Михајлов, ќе се одржи утре, (13 ...
сите 21 | | | веќе видена

Воопшто не и е лесно на пратеничката Мира Дизел Стојчевска штом не знаела и морала од медиумите да разбере дека нејзиниот син Виктор Стојчевски аплицирал и за ...
сите 239 | | | веќе видена

Пред денешниот настан на подигнување на знамето на НАТО, на која присуствуваа претставници на дипломатскиот кор во земјата, воени аташеа, пратеници, ...
сите 23 | | | веќе видена

Со ратификацијата на Договорот и со поканата да станеме членка на НАТО, ние веќе учествуваме во работењето на најмоќниот сојуз во светот. Нашата земја, ...
сите 23 | | | веќе видена

П ред денешниот настан на подигнување на знамето на НАТО, на која присуствуваа претставници на дипломатскиот кор во земјата, воени аташеа, пратеници, ...
сите 22 | | | веќе видена