Архива на вести за 12 Јануари 2017

Во следните 4-5 години, повеќето од главните играчи во автомобилската индустрија ќе имаат многу електрични модели во својата понуда. Во сето тоа важна улога ...
сите 4 | | | веќе видена

Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ СДСМ и Сорос системски ја уништуваат демократијата преку атак врз секоја мисла која е ...
сите 32 | | | веќе видена

Мексиканскиот претседател Енрике Пења Нието изјави синоќа дека неговата држава нема да плаќа за ѕидот што новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп ...
сите 5 | | | веќе видена

Парапсихологот Мевлудин Дуванчиќ, кој уште го нарекуваат и балкански Нострадамус, во емисијата кај Огнен Амиџиќ раскажал дека оваа година ќе биде фатална за ...
сите 13 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша досега многу пати осамна во светските медиуми, но омилена им е на Турците. Турските новинари објавија огромна фотографија од голата Карлеуша и ...
сите 10 | | | веќе видена

Парапсихологот Мевлудин Дуванчиќ, кој уште го нарекуваат и балкански Нострадамус, во емисијата кај Огнен Амиџиќ раскажал дека оваа година ќе биде фатална за ...
сите 11 | | | веќе видена

Домашното стопанство се стабилизира. Фундаментите се здрави, Македонија повторно ќе оствари економски раст. Народната банка ги анализираше сигналите и повлече ...
сите 13 | | | веќе видена

Боки 13 е познат по својата хуманост, особено периодов. Тој помогна на многумина, а последен во низата е чичко Свето, кој до неодамна живееше како бездомник. ...
сите 6 | | | веќе видена

Фолк ѕвездата Елена Велевска, крајно провокативно, ја најави прославата на Старата Нова година заедно со неа во познат локал во Прилеп. Па ако за момент ...
сите 6 | | | веќе видена