Архива на вести за 11 Септември 2019

Лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски заедно со преговарачките тимови не успеале да најдат компромис околу Законот за ЈО. Ова е ...
сите 552 | | | веќе видена

Oд СДСМ велат дека ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски уште еднаш покажаа дека нивна единствена цел е да го спасат криминалот на режимот на екс премиерот, Никола ...
сите 103 | | | веќе видена

Секако дека доколку не се постигне договор за Закон кој треба да се состави од политичките фактори кои се релевантни, а не само од македонските политички ...
сите 25 | | | веќе видена

По повеќе од 7 часа, доцна во ноќта пропаднаа преговорите на власта и опозицијата, а со тоа и договорот за закон за јавно обинителство со кој ќе се овозможи ...
сите 201 | | | веќе видена

Пејачката Ана Николиќ благодарение на диетите и напорните тренинзи успеа да ги симне вишок килограмите, па сега без никаков проблем таа се слика за на ...
сите 8 | | | веќе видена

Кајли Џенер не престанува да привлекува внимание во сите светски медиуми. Милијардерката и ријалити ѕвезда, Кајли Џенер позирала целосно гола во прегратка на ...
сите 16 | | | веќе видена

Груевизам до доцна во ноќта, барање против секоја логика, против правдата, против ЕУ и НАТО, против граѓаните, вредностите, стандардите и принципите, вака ...
сите 229 | | | веќе видена

Алијансата за Албанците реагира затоа што не била поканета да присуствува на лидерската средба на премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 766 | | | веќе видена

Шестгодишниот Петар Дулетиќ од Будва, исчезнал вчера во претпладневни часови во близина на еден од рестораните во градот. Потоа следела голема акција во која ...
сите 16 | | | веќе видена

Само СЈО има право да ги користи незаконски снимените разговори, сѐ друго е кривично дело, и во моментот кога нема да постои СЈО, ќе се јават многу процесни ...
сите 738 | | | веќе видена

Не е лошо да имате добро мислење за себе, сè додека тоа не прејде некои граници на нормала. А, овие хороскопски знаци се толку полни со самодоверба, што мислат ...
сите 204 | | | веќе видена

Лидерската средба која започна нешто после 20:00 часот остана без присуство на новинарски екипи. Новинарите и снимателите ја напуштија вечерашната лидерска ...
сите 427 | | | веќе видена