Архива на вести за 11 Јули 2020

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва во гостување во Телевизија Телма ги најави процесите што новата Влада предводена од СДСМ и коалицијата „Можеме“ ќе ги ...
сите 6 | | | веќе видена

На youtube каналот „Da se slusne vistinata“ се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер Зоран Заев. Од соддржината на ...
сите 78 | | | веќе видена

Според податоците на Министерството за здравство, на Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 6 пациенти. Таму вкупно се хоспитализирани 87 ...
сите 1021 | | | веќе видена

Во општините Делчево, Берово, Пехчево и Македонска Каменица, по седум дена регистриран нов случај на КОВИД-19. Откако минатата недела еден пациент почина од ...
сите 129 | | | веќе видена

Во регионот деновиве забележан е пораст на бројот на заболени од ковид-19.Во Хрватска, Албанија и БиХ денеска е регистриран рекорден број на новозаболени од ...
сите 416 | | | веќе видена

Манчестер Сити со убедливи 0-5 славеше на гостувањето кај Брајтон, Рахим Стерлинг забележа хе-трик со огоромна доза на среќа, последниот погодок на ...
сите 40 | | | веќе видена

Еден од катовите на болницата „8ми Септември“ ќе се ослободи од пациенти со Ковид-19, кои деновиве ќе бидат префрлени во модуларната болница која располага со ...
сите 58 | | | веќе видена

Она што Зоран Заев и СДСМ велат дека се “реформи” во судството во реалноста значат паѓање на предмети, оневозможување на правдата, брутално и грубо мешање на ...
сите 84 | | | веќе видена

Најмладата пациентка досега која почина од КОВИД- 19, е 24-годишна пациентка од село Јажинце, од тетовската општина Јегуновце. Немала регистрирано хронични ...
сите 31 | | | веќе видена

Парламентарни избори 2020: Дали Македонците повторно ќе бидат на вистинската страна на историјата? Предвремените парламентарни избори во Република Македонија ...
сите 56 | | | веќе видена