Архива на вести за 11 Јули 2019

Не е точно обвинението на Велика Британија дека ирански воени чамци се обиделе да задржат британски танкер со нафта, изјави шефот на иранската дипломатија ...
сите 147 | | | веќе видена

Ирански бродови опремени со оружје, се обиделе да пресретнат британски нафтен танкер во Хормушкиот теснец, пред да бидат протерани од бродови на британската ...
сите 143 | | | веќе видена

Италијанскиот обрег во средата го погоди силно невреме, кое корнело дрва од корен, а најмалку 18 луѓе се повредени, но нема жртви. Во Пескара, во која се ...
| | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на прес конференција рече дека Македонија поради изгубениот Заев се претвори во загубена држава. -Практичната шега ...
сите 26 | | | веќе видена

Носител на преговорите ќе биде администрацијата, а Секретаријатот за европски прашања се трансформира во Секретаријат за преговори со ЕУ. Илјадници луѓе се ...
сите 9 | | | веќе видена

Невремето кое го зафати југозападниот дел од земјава вчера ја затвори плажата во Долно Дупени. На својот фејсбук профил тие пишуваат дека големото невреме го ...
сите 28 | | | веќе видена

На покана на претседателот на ЗЕЛС и градоначалник на Скопје Петре Шилегов на денешната 11. седница на Управниот одбор на ЗЕЛС присуствуваше министерот за ...
сите 28 | | | веќе видена

Врховниот суд постапува во согласност со Уставот, законите, меѓународните ратификувани договори, како и праксата на Европскиот суд за човекови права во ...
сите 72 | | | веќе видена

Силен ветер и дожд вчера попладне го зафати и охридскиот регион. Според фотографиите споделени на социјалните мрежи во автокампот Љубаништа, кај Свети Наум, ...
сите 90 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски слугува на туѓи интереси кои не сакаат нашата земја да стане дел од ЕУ и НАТО, кои се против напредокот и интеграцијата. Затоа Мицкоски е ...
сите 16 | | | веќе видена

Министрите за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски и за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска ќе ги посетат автокампот Крани, село ...
сите 69 | | | веќе видена