Архива на вести за 11 Јули 2019

Ваков пустош остави невремето на Халкидики. Траеше точно 20 минути, но сцените од Неа Мудања и Неа Потидеа се апокалиптични. Досега невидената бура на ...
сите 120 | | | веќе видена

Италијанецот Џулио Чиконе ја загуби победата на шестата етапа на Тур де Франс од Белгиецот Дилан Тојнс, но ја презеде лидерската жолта маичка од Французинот ...
сите 21 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вели оти е сигурен дека разговарал со вистинскиот Хашим Тачи за да му ја објасни содржината на разговорот со руските комичари во кој ...
сите 19 | | | веќе видена

Македонија поради изгубениот Заев се претвори во загубена држава. Практичната шега која му ја направија, која што му ја приредија на површина извади сериозни ...
сите 68 | | | веќе видена

Грчки Халкидики е погоден од незапаметено невреме со ветер од дури 120 километри на час, кој се вбројува во ураган од прва категорија. Според последните ...
сите 116 | | | веќе видена

Шест лица го загубиле животот во невремето коешто го зафати полуостровот Халкидики, во северна Грција. Според Ројтерс станува за лица кои се странци, ...
сите 142 | | | веќе видена