Архива на вести за 11 Јули 2019

Безмалку 50.000 лица во моментов немаат здравствено осигурување бидејќи работодавачите им доцнат со исплата на платите. Поради заснованиот работен однос тие не ...
сите 11 | | | веќе видена

Потребни состојки: 500 г тенки кори за пита 3 јајца 200 мл јогурт 100 мл масло 1 прашок за печиво 500 г урда 250 г домашна шунка сусам сол Начин на подготовка ...
сите 32 | | | веќе видена

Ваков пустош остави невремето на Халкидики. Траеше точно 20 минути, но сцените од Неа Мудања и Неа Потидеа се апокалиптични. Досега невидената бура на ...
сите 120 | | | веќе видена

Италијанецот Џулио Чиконе ја загуби победата на шестата етапа на Тур де Франс од Белгиецот Дилан Тојнс, но ја презеде лидерската жолта маичка од Французинот ...
сите 21 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вели оти е сигурен дека разговарал со вистинскиот Хашим Тачи за да му ја објасни содржината на разговорот со руските комичари во кој ...
сите 19 | | | веќе видена

Македонија поради изгубениот Заев се претвори во загубена држава. Практичната шега која му ја направија, која што му ја приредија на површина извади сериозни ...
сите 68 | | | веќе видена

Грчки Халкидики е погоден од незапаметено невреме со ветер од дури 120 километри на час, кој се вбројува во ураган од прва категорија. Според последните ...
сите 116 | | | веќе видена

Шест лица го загубиле животот во невремето коешто го зафати полуостровот Халкидики, во северна Грција. Според Ројтерс станува за лица кои се странци, ...
сите 142 | | | веќе видена