Архива на вести за 11 Јули 2019

Ограничувањето на негативните последици на Договорот од Преспа е еден од седумте итни приоритети на Владата на новиот грчки премиер Кирјакос Мицотакис во однос ...
сите 7 | | | веќе видена

 Дали денешниот ден ќе биде поуспешен од претходниот? Што може да очекувате од пријателите, колегите, партнерот? Кликнете на вашиот хороскопски знак:
сите 13 | | | веќе видена

Кочо Анѓишев, вицепремиерот за економски прашања, во интервју за МРТ рече дека една година неговите компании не аплицирале во ниту една јавна набавка и дека ...
сите 5 | | | веќе видена

Охрид, 11. јули 2019 (ИНПРЕС) – Силното невреме, кое го зафати регионот на Охрид вчера, предизвика поголеми оштетувања, особено во делот на селата Трпејца и ...
сите 66 | | | веќе видена

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис го потврди големиот интерес за Елиф Елмас, но и кажа зошто трансферот не се реализира брзо како што најавија ...
сите 64 | | | веќе видена

Преговарачката структура за пристапување во Европската Унија е утврдена, а Владата ги разгледува модалитетите во процесот активно да бидат вклучени и ...
сите 8 | | | веќе видена

Хашим Тачи, претседателот на Косови призна дека и тој бил мета на руските пакосници, но нивниот обид да го насамарат поминал безуспешно. Тачи на новинарско ...
сите 65 | | | веќе видена

Искорнати дрвја. оштетени кампови, вознемирени туристи. Ваква е денешната слика во кампот Крани ден после големото невреме. Очевидци сведочатдека вакво нешто ...
сите 32 | | | веќе видена

Судиите на Врховниот суд на Република Северна Македонија согласно со Уставот се самостојни и независни во своето одлучување и при вршење на задачите од својата ...
сите 69 | | | веќе видена

Ако европските земји не ги исполнат своите обврски од нуклеарниот договор, тогаш Иран ќе преземе повеќе чекори за да ги намали своите обврски, изјави висок ...
сите 98 | | | веќе видена