Архива на вести за 11 Јули 2019

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежниот Основен кривичен суд – Скопје достави обвинение против едно лице за недозволено изработување, држење и ...
сите 94 | | | веќе видена

Македонија поради изгубениот Заев се претвори во загубена држава. Практичната шега која му ја направија, која што му ја приредија на површина извади сериозни ...
сите 71 | | | веќе видена

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл првпат се појави на јавен настан со нејзиниот син Арчи, во друштво на Кејт Мидлтон и нејзините три деца. Двете војвотки ги ...
сите 41 | | | веќе видена

„Христијан Мицкоски слугува на туѓи интереси кои не сакаат нашата земја да стане дел од ЕУ и НАТО, кои се против напредокот и интеграцијата. Затоа Мицкоски е ...
сите 18 | | | веќе видена

Во силното невреме, кое синоќа го зафати преспанскиот регион, оштетени се покриви, автомобил, од паднати дрвја во авто кампот „Крани“ оштетени се камп ...
сите 70 | | | веќе видена

Роберто Баутиста Агут е најголемото изненадување на Вимблдон за оваа година. Шпанецот никогаш во кариерата немал успех на тревен терен, па за многумина е ...
сите 68 | | | веќе видена

Овен Во август, за вас секоја работа ќе биде товар. Ќе биете летаргични, со променливо расположение. Искористете го овој период да размислите за работите кои ...
сите 78 | | | веќе видена

Ако европските земји не ги исполнат своите обврски од нуклеарниот договор, тогаш Иран ќе преземе повеќе чекори за да ги намали своите обврски, изјави висок ...
сите 162 | | | веќе видена

Шпанскиот суд донесе пресуда во која се утврдува дека 43-годишниот Хавиер Санчез Санто е биолошки син на пејачот Хулио Иглесијас, односно полубрат на Енрике. ...
сите 9 | | | веќе видена