Архива на вести за 11 Јули 2019

На еден натпревар од аматерската Есекс и Сафолк бордер лигата во Англија, се случи една смешна ситуација, која беше снимена од камерите на присутните. Фудбалер ...
сите 39 | | | веќе видена

Податоците покажуваат сериозна материјална обесправеност кај 83-94 проценти од ранливите ромски семејства во целиот регион на Западен Балкан (ЗБ), соопшти ...
сите 5 | | | веќе видена

Пратеникот Антонио Милошоски од свои извори дознава дека во МНР не постои архивиран записник од разговорите меѓу премиерот Зоран Заев и лажниот Петро Порошенко ...
сите 16 | | | веќе видена

Охридско-Преспанскиот регион вчера беше зафатен од силно невреме, проследено со ветер и дожд. Според фотографиите и видеата од социјалните мрежи, невремето кое ...
сите 51 | | | веќе видена

Познатото шимпанзо Коко кое 10 години се ресоцијализираше во Холандија повторно е во својот дом, во скопската Зоолошка градина, поради што денеска се одржа ...
сите 9 | | | веќе видена

Според првичните податоци од подрачните единици на Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство жетвата на житните култури е во полн ек. Јачменот ...
сите 18 | | | веќе видена

Снимките од разговорите кои излегоа со руските комичари и премиерот Заев нема да влијаат на односите помеѓу Македонија и Русија, токму ова била темата но и ...
сите 41 | | | веќе видена