Архива на вести за 10 Октомври 2019

Никој не стапува во брак со намера да се разведе, но многу бракови во денешно време завршуваат токму така. Ако сте родени во еден од овие хороскопски знаци ...
сите 131 | | | веќе видена

Инфлуенсерката Андреа Василе открила дека заработува по 2 милиони евра годишно од своите објави на Инстаграм. Андреа е сопственичка на прилично голем задник со ...
сите 4 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста oд ВМРО-ДПМНЕ, реакција на соопштението на СДСМ . „СДСМ и Зоран Заев продолжуваат со негрижата за здравјето на граѓаните. Заев од ...
сите 134 | | | веќе видена

Голем број на цивили во Сирија ги напуштаат градовите кои се наоѓаат на границата со Турција, по вчерашната операција на турската војска. Медиумите пренесуваат ...
сите 129 | | | веќе видена

Излезот на Велика Британија од ЕУ без договор може да има сериозни последици по економијата, но тоа ќе предизвика и голем недостиг на некои основни проиозводи ...
сите 288 | | | веќе видена

Бугарскиот парламент денеска ја усвои декларацијата за поддршка на Северна Македонија и Албанија за отпочнување на преговорите за членство во Европската ...
сите 221 | | | веќе видена

Економски силни девојки и жени полесно ќе го остваруваат нивното природно право да бидат еднакви во изборот на работни места и да бидат на раководни позиции, ...
сите 20 | | | веќе видена

Ви откриваме дека јајцата на око можете да ги правите на целосно поразличен начин со кој нивниот вкус ќе биде незаменлив. Како што знаеме, вообичаено е пред да ...
сите 95 | | | веќе видена

Бившиот разузнавач, а сега советник во Владата, Зоран Верушевски, кој денеска сведочеше на дополнителни пршања од СЈО во предметот „Тврдина-Таргет“, „напиша“ ...
сите 39 | | | веќе видена

Министeрката за одбрана, Радмила Шеќеринска очекува да добиеме преговарачка рамка со ЕУ, согласно европските стандарди и принципи. За неа условувањето од ...
сите 223 | | | веќе видена

Боксерот дивеел со своето Ферари , по што слетал од патот , а возилот се превртело во воздух. Спенсер испаднал од автомобилот , а несреќата се случила кога се ...
сите 18 | | | веќе видена

Согласно очекуваното Игор Ангеловски со засилен среден ред и тројка во нападот со Елиф Елмас, Горан Пандев и Илија Несторовски ќе се спротистави на Словенија ...
сите 219 | | | веќе видена

Младинската фудаблска репрезентација на Македонија има навистина друг лик кога селектор е Благоја Милевски, а тоа може да се почувствува и на стартот на новите ...
сите 52 | | | веќе видена