Граѓаните уште тагуваат по професорот Алмир Бркиќ, неговата сопруга Ламија и ќерката Ф.Б. кои загинаа во сообраќајна несреќа која во петокот се случи на ...
| | веќе видена

Што ќе видат денес истоименичките на Јованка и на Билјана ако погледнат во небото над Вардар и Црн Дрим? Денес можеби ништо, но за една недела, поточно на 17 ...
| | веќе видена

Радоје Петковиќ, истакнат член на српската заедница кој на 24. април беше претепан брутално пред кафуле во Вишково, починал од последици од повредите кои ги ...
| | веќе видена

Во Патот до успехот ни гостува македонскиот Њујорчанец. Веќе препознатливиот магичен глас, добива лик. Го дознаваме животниот пат на Крсте Роџевски. Успешна ...
| | веќе видена

Бившиот македонски премиер Никола Груевски, кој моментално, како бегалец од правосилната пресуда за казна затвор за набавка на фамозниот Мерцедес живее како ...
| | веќе видена

Градоначалникот на Скопје не одоговори дали повторно ќе се кандидира за потпретседател на СДСМ откако лидерот Зоран Заев пред две недели го разреши целото ...
| | веќе видена

Тој е еден од најпопуларните фолк пејачи бе само во Србија, туку и во регионот, кој со децении опстојува прераснувајќи во вистинска легенда. Неговото вистинско ...
| | веќе видена

Aнглија вчера ја победи Швајцарија после изведувањето на пенали и така го освои третото место во првото издание на Лигата на нации. Медалите Англичаните си ги ...
| | веќе видена

Наставник од Албама, САД, на социјалните мрежи напишал дека оваа недела научил драгоцена лекција од една негова ученичка. Прајс Лоренс кој предава во основното ...
| | веќе видена

Иако Битола важи за еден од градовите кои имаат долга кугларска традиција, од пред 11 месеци КМФ забрани официјални натпревари во куглање во Битола поради ...
| | веќе видена

Игор Ивановски, поранешен пратеник и советник во претседателскиот кабинет на Бранко Црвенковски, кој своевремено беше и генерален секретар и потпретседател на ...
| | веќе видена

next