Американката која некои пред три години била снимена додека се туширала во хотел во сопственост на ланецот "Хилтон" во Олбани, го тужела хотелскиот ланец за ...
| | веќе видена

Новиот модел на паметна јакна „Жакард“, што е резултат на соработката меѓу компаниите „Гугл“ и „Ливајс“, своите сопственици ги информираа во ситуации кога ќе ...
сите 5 | | | веќе видена

Што точно се случувало на 1 јуни лани пред министерството за здравство? Дедото на Тамара Љупчо Стојановски и екс министерот Никола Тодоров на денешната ...
сите 4 | | | веќе видена

Албанските опозицски демократи по повод 8 декември, Националниот празник на младите, одржаа собир во дворот на Студентскиот град, каде пред 28 години почна ...
сите 4 | | | веќе видена

Одамна не сме се виделе со Тито Петковски. Кога јас бев претседател на Собранието, тој беше потпретседател на Собранието. Тогаш соработувавме, вели во интервју ...
сите 39 | | | веќе видена

Во Кинотека на Македонија синоќасе одржа премиерата на кусиот аматерски филм „Мојата порта“, производ од неколку месечни интерактивни работилници за изработка ...
сите 10 | | | веќе видена

Сопотчани ја тужеа државата. Институцијата на Државниот правобранител ја започна постапката. „Алсат М“ дознава дека првата седница е закажана на 24 декември. ...
| | веќе видена

next