Лани околу 100 родители не ја исполниле оваа обврска. Дел од нив се упатени на суд, а дел веднаш ја платиле казната која се движи од 300 до 650 евра, бидејќи ...
| | веќе видена

Џесика Смит е името на легендарното бебе кое се појави како сонце во детската емисија „Телетабиси“. Имала само девет месеци кога ја откриле продуцентите а ...
| | веќе видена

Официјална Виена сака да го продолжи дијалогот со Русија, но шпионажата ја смета за неприфатлив метод, рече австрискиот канцелар Себастијан Курц по состанокот ...
сите 34 | | | веќе видена

И шо праиме сега!. Грујо ќе оди „курбан“!. Ниту Мицковски, ниту Николовски ниту Ѓорчев не му помогнаа. Се изрезилија пред најпослушните членови кои ги тераа да ...
| | веќе видена

Кристијан Ериксен вели дека не е сигурен дали ќе отвори преговори за нов договор со Тотенхем, откако досега не успеа да се договори, а Барселона покажа интерес ...
сите 5 | | | веќе видена

Хрватскиот репрезентативец Лука Циндриќ, кој до минатата сезона настапуваше во редовите на РК Вардар, а сега го носи дресот на Киелце, повторно ќе биде надвор ...
сите 30 | | | веќе видена

Голем број на бегалци од разни краеви на светот, својот дом го пронашле во Канада. Тие биле приморани поради сиромаштијата или војната да го напуштат својот ...
сите 3 | | | веќе видена

Новата ѕвезда на Филаделфија, Џими Батлер, изјави дека е возбуден поради трансферот во Сиксерс. Батлер (29), кој е бек пристигнува од Минесота, откако уште ...
сите 12 | | | веќе видена

next