Фудбалска Шпанија денеска ја потресе еден неверојатен скандал кој навистина не се памети во поновата историја, а што е најлошо, истиот доаѓа од највисокото ...
сите 2 | | | веќе видена

Автопатот Скопје-Тетово-Гостивар, како мост кој нė спојува. На него патува автобус полн Македонци и Албанци, на автопат изграден од Македонци и Албанци, кој ...
сите 2 | | | веќе видена

Злата Петровиќ и Саша Поповиќ беа заедно пред три децении, но љубовта не траеше многу. Како што истакнува пејачката, можеби се најдоа во погрешно време, но ...
| | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден, Н.А.(57) од Скопје пријавил измама извршена во текот на јануари 2019 година од страна на Д.Т., при што во повеќе наврати бил ...
| | веќе видена

До ова откритие научниците дошле такашто намерно инфицирале со вирус на настинка 200 здрави возрасни лица (од кои 51 биле пораснати само со едниот родител, при ...
сите 2 | | | веќе видена

Условна казна од три месеци доби лицето кое ги злоупотребило личните податоци на државниот шампион на Македонија во бодибилдинг, Тоше Зафиров. – Веќе подолг ...
| | веќе видена

Само оние кои веќе се соочија со неверството, знаат колку тешко се прифаќа вакво нешто. Кога една жена разбере дека е измамена, нејзините чувства, емоции и ...
сите 2 | | | веќе видена

Ова се познати Македонци кои за жал беа жртви на асфалтот… Замина Сашка Петковска, песните останаа... Постарите раскажуваат, помладите слушаат за дамата со ...
| | веќе видена

Извесен професор Велимир Абрамовиќ, кој гостувал на „Кирилица“ на српската ТВ Хепи изнел чудна теорија дека војната на екс ју просторите започнала 1984 година, ...
| | веќе видена

Не можам ни да замислам колкава храброст треба да има човек за да направи нешто вакво. Девојката се вика Марина Корженевскаја и е руска и светска шампионка во ...
| | веќе видена

next