Има една стара поговорка која вели: „Не дај Боже да ти се случи она што мајката го мисли.“ Секоја нова генерација го повторува истиот заклучок уште од моментот ...
| | веќе видена

Вториот дел од интервјуто со поранешниот премиер Никола Груевски ќе можете да слушнете одговорите на прашањата: Зошто ВМРО-ДПМНЕ стави потпис на т.н.Пржински ...
| | веќе видена

Изгледаше како сцена од филм, но вистината беше многу почудна. Тим од Друштвото за заштита на дивите животни во Индија, по итен повик, со помош на шумарите, ...
| | веќе видена

Во 18.00 часот во СВР Скопје, 59-годишниот И.Н. од село Арачиново, скопско, пријавил дека истиот ден околу 17.45 часот во кругот на основното училиште во село ...
| | веќе видена

Вашите стравови некогаш толку силно ги потиснувате што ни самите не сте свесни што има во вашата потсвест. На оваа фотографија има неколку работи. На прво ...
| | веќе видена

Семејството се прости од Горан Стефановиќ, Србинот кој беше брутално убиен во Сиднеј во средината на јануари. Закопан е со православни обичаи, а неговото ...
| | веќе видена

Најголемиот спортски настан во САД, финалниот меч во НФЛ шампионатот ќе се одигра во ноќата помеѓу недела и понеделник. 53 Супербоул финале, во кое ќе се ...
| | веќе видена

Веќе долго доцниме на тој пат, а отчука почетокот за бришење на сеќавањето за изминатите патишта и долгови. Првите бришења (не случајно) се на списокот на ...
| | веќе видена

Баба ми секоја година на овој ден ми ја местеше погачата така да ми се падне паричката на мене. Беше побожна, ама и со мисла и со дело. Не како оние што убаво ...
| | веќе видена

next