– Зошто има 12 месеци во една година? Кој решил тоа така да биде? А што е најинтересно од сѐ, јас мора сите да ги знам! – и денес се бунеше Спирко. Ако го ...
| | веќе видена

Жалбите на пресудите за дел од случаите што ги доби Специјалното јавно обвинителство, а во кои се осудени бизнисмени и поранешни високи функционери од ...
| | веќе видена

Предавникот секогаш бил, за него, на вистинската страна низ историјата. Секогаш со поробувачот, величајќи го до ниво на ослободител. И секогаш, предавникот, ...
| | веќе видена

Мислевте дека Шкорпиите се љубоморни, но за овие четири знака се мали мачиња. Овен Тој не сака затворени и мистериозни луѓе, тоа му предизвикува чуство на ...
| | веќе видена

Играчот со број 5 е столбот на кој се потпира македонскот достоинство, она малку што остана. Бестрашниот воин околу кого се сплотува цела една нација, онаа ...
| | веќе видена

Тотенхем е поразен од Манчестер Јунајтед на свој терен вчера, но наиде на уште еден проблем.Еден од навивачите на лондонскиот клуб на својот Твитер профил ...
| | веќе видена

Неименуван 50-годишник од Данска е прогласен за виновен и осуден на две ипол години затвор затоа што под наводно бизарен сплет на околности, на денот на ...
сите 4 | | | веќе видена

Со Република Северна Македонија завршува долгото чекање на македонските граѓани конечно да стигнат во вистинската сегашност. Да станат сегашни, а не ...
| | веќе видена

next