Алисон Бекер одлично се снајде во својата прва сезона на голот на Ливерпул и е еден од најзаслужните што оваа екипа до последниот момент се бореше за пехарот ...
сите 2 | | | веќе видена

Надалеку славната Денс Арена, легендарната бина на ЕГЗИТ фестивал, но и една од најголемите и најдологовечни светот, ова лето пристигнува на Јадранот, и тоа ...
сите 2 | | | веќе видена

Казнет со домашен притвор, жител на сицилијанскиот град Катанија пред некој ден затропал на вратата на локалниот затвор барајќи да го вратат зад решетки. Како ...
сите 4 | | | веќе видена

Играчите на Риека премногу бурно го прославија освоениот пехар во Купот на Хрватска, а стоперот Дарио Жупариќ предизвикал вистински хаос во соблекувалната ...
| | веќе видена

Поранешниот фудбалер на Вардар, на сплитски Хајдук и на многу други клубови, Босанецот Сенијад Ибричиќ, вчера во дресот на Домжале направи фудбалски трик кој ...
сите 2 | | | веќе видена

Доколу Чаба Дер биде испорачан во Србија, тамошните истражни органи ќе ја истражуваат неговата вмешаност во исчезнувањето, а потоа и смртта на Небојша Каран од ...
| | веќе видена

next