Често се случува во фудбалскиот Свет поради слаби настапи на играчите, клубот да ги казни парично своите играчи. Ретко се случува да биде некој избркан од ...
сите 5 | | | веќе видена

Контрацепцијата им овозможува на жените и паровите да го планираат своето семејство и да се заштитат од сексуално преносливите инфекции и ХИВ. Па, сепак, ...
сите 2 | | | веќе видена

За одбележување е коректноста на веб порталот Либертас. Им благодариме за тоа. Се надеваме дека соработката ќе се продлабочува и ќе добие нови содржини во ...
| | веќе видена

Македонија апсолутно не заслужува почеток на преговори со ЕУ поради зачестените прозивки на противниците на политиките на Зоран Заев и на референдумот за ...
сите 2 | | | веќе видена

Ја земале работата во свои раце: во флуоресцентни жолто – зелени елеци какви што користи полиција, жителите стојат покрај патот, држејќи црн фен за коса кој ...
| | веќе видена

Незапаметен масакр се случи во регионот, во БиХ, кога син си ја убил мајката, ја искасапил и јадел. 60-годишната Насихе Велиќ од местото Баштра чие убиство го ...
сите 17 | | | веќе видена

Марио Балотели доби безброј критики за изданието кое го имаше против Полска, натпревар по кој се појавија гласини дека италијанскиот напаѓач е далеку од ...
сите 10 | | | веќе видена

По коментарите на јавноста за неговиот настап во песната на кампањата „Излези за европска Македонија“, музичарот и новинар Сашо Гигов – Гиш вели дека секој има ...
сите 3 | | | веќе видена

next