Откако корисник на Твитер го посочи малку познатиот факт дека Карди Б и Аријана Гранде се на иста возраст, се појавија голем број на твитови за неверување. ...
сите 6 | | | веќе видена

"Тополска 18, соба за кираџии, а вратата, само сеќавања ја отварат, Тополска 18 на вратата пишува, на стара адреса ме нема веќе" гласат стиховите на песната а ...
| | веќе видена

Хит на Загреб Бургер фестивалот оваа година беше „Бурек Бургер“, како што самото име кажува тоа е комбинација на хамбургер и бурек. На идејата дошол Марин ...
| | веќе видена

Владиниот службеник Љупчо „Бубо“ Каров, своевремено дел од легендарната К-15 екипа, а во последно време голем поддржувач на сите политики на Зоран Заев и СДСМ ...
сите 2 | | | веќе видена

Убеден сум дека за некоја година, кога ќе погледнеме назад, со заокружена државност, со зацврстена стабилност, со афирмиран идентитет, со подобра економија - ...
| | веќе видена

Завчера на фејзбук Висар Вишка, инаку советник за култура на Министерот Адеми, објави дека ми пратиле инспекција во продукцијата! Онака како што најавив во ...
сите 6 | | | веќе видена

Кога Сара прв пат дошла на работа и кажале дека Лакоми е луда и дека нема да може да биде во состојба да живее во друштво. Помеѓу другото ја ставиле во ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот на Канада, Џастин Трудо, уште еднаш ги предупреди своите граѓани во никој случај да не користат марихуана пред да патуваат во САД.Имено, за време на ...
| | веќе видена

По коментарите на јавноста за неговиот настап во песната на кампањата „Излези за европска Македонија“, музичарот и новинар Сашо Гигов – Гиш вели дека секој има ...
сите 5 | | | веќе видена

Нема доцнење во изградбата на патишата. Работите сега само се интензивираат. Најголем дел од овие инфраструктурни проекти се финансирани со пари од меѓународни ...
сите 2 | | | веќе видена

Ѓулсерен од "Пармпарча" драстично ослабела еве колку килограмите изгубила, вака изгледа Нургул Јешилчај после диетата (фото)Убавата турска глумица Нургул ...
| | веќе видена

next