Се си почна како од шала, една вечер чисто од забава влегов во казино со другарите и ете останав заробен 15 години…И така се лажеш денес доби нешто ситно утре ...
| | веќе видена

Фото: Pixabay Иако целиот свој професионален живот го поминав во маркетинг, рекламирање, промоција и себе се сметам за знаен во таа област, еднаш еден мој ...
| | веќе видена

Ниските температури во изминатиот период придонесоа изутрината да биде регистрирана максимална потрошувачка на геотермална вода од системот „Геотерма“ во ...
| | веќе видена

Го изгубивме Душко, синот единец. Тој нам ни беше се, причината за која живеевме, детето со кое се гордеевме. Ни кажаа дека има скршеници на черепот, дека ...
| | веќе видена

Во 2017 година 50 годишниот Казујоши Миура го обиколи светот откако постигна погодок на натпреварот против Тесоакусату и со тоа стана најстариот професионален ...
сите 2 | | | веќе видена

– Добро утро комшо, како си? – Добро ти утро Боки, фала на прашање, ама не сум добар, одличен сум, ха ха хааа… – Баш ми е мило, туку, како ти се чини ова ...
| | веќе видена

Кога не е на снимање таа се наоѓа во некој од азилите за напуштени миленици бидејќи ги обожува животните. Асли Енвер публиката од овие простори ја запознала ...
| | веќе видена

Офицери од Британската армија во Втората светска војна, една година престојувале во Кумановско-Козјачкиот Регион за да ги обучат партизаните како да се борат ...
| | веќе видена

Еден од првите луѓе на најозлогласената терористичка организација на светот бил ликвидиран во Авганистан, потврдија синоќа од американската армија. Портпаролот ...
| | веќе видена

 Само една докторска дијагноза за сериозна болест, сообраќајна незгода со трајни последици, несакана бременост, погрешен бизнис потег и сè се менува од корен. ...
| | веќе видена

next