Музиката е поврзана со филмот на предлабоко ниво. Квалитетниот „саундтрак„ често го прави искуството на гледање на добар филм покомплетно. Сетете се на ...
| | веќе видена

Директорот на фестивалот Саад ал Анзи изјави дека министерството за информирање забрани вкупно 948 наслови на книги. Меѓу забранетите книги се и ,,Браќа ...
| | веќе видена

Руската телевизија „Звезда“ направи прилог за тенкот „Т-72Б3“ кој претставува главна ударна сила на руската копнена армија. Тенкот „Т-72Б3“ е релативно ...
| | веќе видена

Снимката прикажува низа статистики кои го прикажуваат бројот на пукањата во САД, како и бројот на загинати поради употребата на оружје. Светските медиуми со ...
| | веќе видена

Скопје, 13. ноември 2018 (ОХРИДПРЕС) – Договорите со Грција и со Бугарија се голем напредок, но очекуваме такви чекори и со другите реформи, особено во ...
сите 11 | | | веќе видена

Вокалните способности на нашата Марија Спасовска се добро познати како на нашата публика, така и на интернационално ниво, а доказ за тоа се многубројните ...
сите 4 | | | веќе видена

Германската сојузна полиција разоткри заговор меѓу припадниците на Бундесвер против припадник на политичкиот врв на оваа земја. Германскиот весник „Фокус“ кој ...
сите 2 | | | веќе видена

Поранешниот министер за внатрешни работи Павле Трајанов смета дека сега обврска на министерот Оливер Спасовски е да спроведе детална истрага за функционирањето ...
сите 9 | | | веќе видена

Словачката тенисерка Доминика Цибулкова, се појави со својата секси придружничка, а и двете ја фрлија машката имагинацијата ширум светот. Традиционално, ...
сите 4 | | | веќе видена

next