Камерун го запре судењето на проминентната англофонска новинарка, Мими Мефо, која беше обвинета за ширење лажни вести и тероризам по интервенцијата на ...
сите 2 | | | веќе видена

Сојузот на полицајци во Словенија објави интензивирање на нивниот штрајк, за време на неизвесните преговори со владата за зголемување на нивните плати. ...
сите 20 | | | веќе видена

Во предградие на Атина денеска беа откриени седум бомби од Втората светска војна, кои биле успешно отстранети и уништени од страна на тим за експлозиви од ...
сите 25 | | | веќе видена

Американските бели супермацисти, група која верува дека белата раса е супериорна во однос на другите раси, тврдат дека тие се победници на последните избори во ...
| | веќе видена

Охрид, 17. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Младиот Борче Исакоски, ученик во ОУ „Христо Узунов“ од Охрид го освои првото место на традиционалниот Републички натпревар ...
сите 3 | | | веќе видена

 Сакате да давате комплименти, но не сте сигурни дали претерувате или можеби не искажувате доволно добро што мислите. Без разлика дали се работи за блиска ...
сите 2 | | | веќе видена

Како што упатува називот, мулти-потпис ( multi signature , или скратено, multisig ) е правен концепт каде што се потребни повеќе потписи, односно ...
| | веќе видена

Во најдобрите пет првенства во Европа досега се одиграни од 11 до 13 рунди, а она што е интересно е што се уште имаме екипи кои се без пораз во првенствата, ...
сите 4 | | | веќе видена

next