Натали Наумова е дипломиран инженер технолог по дизајн и инженеринг на облека и freelance модна дизајнерка. Оваа година таа по втор пат учествуваше на Fashion ...
| | веќе видена

Младите сѐ почесто преку интернет си испраќаат фотографии на кои се сликани голи – трендот кој беше актуелен во Америка, дојде и кај нас. – Во Македонија тоа ...
| | веќе видена

Драгана Катиќ води судски спор поради неисплатена алиментација против татакото на своите деца, близнаците Бобан и Бојан, при тешката одлука да поднесе тужба, ...
| | веќе видена

Со одлука на Собранието на Република Македонија до 30 јуни следната година е продолжена кризната состојба на подрачјата на јужната граница и северната граница ...
сите 13 | | | веќе видена

Христијански цркви во Гермнаија ќе се соочат со недостиг од неколку илјади свештеници во следните години, се нагласува во извештај цитиран од ДПА. -Централниот ...
сите 4 | | | веќе видена

Од пред извесно време во домот на Роналдо е уште по забавно, со оглед на тоа дека тој и неговата сопруга се подновија со нов миленик.Оваа мегапопуларна двојка ...
сите 6 | | | веќе видена

Саудиска Арабија ги промени своите правила за пасоши и сега ќе ги блокира муслиманските жители на Израел да одат аџилак во Мека, пренесува „Хаарец“. На ...
сите 3 | | | веќе видена

Англискиот клуб Евертон доби двегодишна забрана за трансфери на играчи од академиите во Англија откако беа прогласени за виновни за кршење на правилата во ...
сите 6 | | | веќе видена

Цели 2,5 години интернет сообраќај кој требал да се случува во рамките на американската инфраструктура завршувал на кинеска мрежа, пред да биде пренасочен до ...
сите 3 | | | веќе видена

Како што пренесува српскиот Telegraf.rs, еден поранешен работник на бензинска пумпа открива дека на одредени пумпи се заштедува гориво кое купувачите го ...
| | веќе видена

next