„Ако ви здосадиле македонските планини а тешко ви е да замислите како изгледа дестинација за со велосипед, рамна дур погледот се протега, да не ве замори рид, ...
| | веќе видена

Изминатиот месец на саемот во Детроит, Ford ни го претстави својот најмоќен Mustang досега, новиот Shelby GT500. Тука можевме накратко да се запознаеме и со ...
| | веќе видена

Aрда Туран со месеци беше на насловните страници во турските медиуми бидејќи му се заканува затворска казна од 12 години поради глупостите кои ги направи во ...
сите 3 | | | веќе видена

 Вљубувањето, а уште полошо затрескувањето до уши во некого може да биде и одлично искуство, но и да го извлече најлошото од нас. Без разлика дали се работи ...
| | веќе видена

Факундо Кампацо и Фелипе Рејес минаа лесно и ќе платат по илјада евра парична казна за навредите кон судиите в о контроверзното финале во Копа Дел Реј, што ...
сите 3 | | | веќе видена

Неколку лаборатории од разни страни на светот, независни една од друга, чекор по чекор дошле до одговор на прашањето кое со децении ги мачи лекарите и милиони ...
сите 2 | | | веќе видена

Се случи голема несреќа и многу животи се загубени а животите на многу други, никогаш нема да бидат исти. Иако сега неблагодарно е да се зборува што и како е ...
сите 2 | | | веќе видена

Годишната програма за изградба, реконструкција и одржување на патната мрежа во 2019 година, предвидува општина Богданци да потроши 115 милиони денари. Со ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонија ќе мора полека да се помести од удобноста на партиската држава кон ригорозност и професионалност на администрацијата. Прв чекор кон оваа изнудена ...
| | веќе видена

Пејачката Гоца Тржан повторно е актуелна во таблоидите по изјавата на сестрата на нејзиниот бивш сопруг дека сакала да го остави на улица и дека му го земала ...
сите 2 | | | веќе видена

next