Ситуација на која човек не знае дали да се смее или да биде загрижен… Васко Де Гама и Фламенго одиграа 1:1 во рамките од 25 коло во бразилската Серија А. ...
сите 4 | | | веќе видена

Американската глумица Дру Баримор отворено проговорила за своето проблематично однесување за време на тинејџерските денови, кога ги направила првите чекори во ...
сите 8 | | | веќе видена

Каква е атмосферата пред и по партиските собири за референдумот и кои се ставовите на граѓаните? Еве како изгледаше партискиот собир на ДУИ викендов во Битола. ...
сите 9 | | | веќе видена

Среде Белград се случи страшна сцена кога саксија со цвеќе падна од зграда и тоа до дете. Српските медиуми пренесуваат дека спречена е трагедија, бидејќи ...
| | веќе видена

Својата ситуација ја раскажал за „The Sun“, а од нивната колумнистка Дидри побарал совет. Ова е неговата приказна… Овој дечко дознал дека неговата девојка спие ...
| | веќе видена

Во пресрет на четвртиот роденден на Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД), одбележувањето на овој датум ќе биде посветено на отпочнувањето со ...
сите 4 | | | веќе видена

Како што Илон Маск не го создаде сам електричниот автомобил, и Марк Зукерберг не ги создаде социјалните мрежи, така и Стив Џобс не го создаде Ајфонот. Сите ...
| | веќе видена

Со моторно возило можат во сообраќај на пат да се превезуваат лица во оној број кој е означен во сообраќајната дозвола, односно во потврдата за регистрација. ...
сите 4 | | | веќе видена

Албанската полиција во градот Берат заплени 441 килограми марихуана обработени во форма на чоколада, два килограми хероин,помала количина кокаин и рачни ...
сите 11 | | | веќе видена

За тројца лекари, кои издавале боледувања на обвинети од СЈО, било констатирано низа пропусти на медицинските белешку од Државен санитарен и здравствен ...
сите 21 | | | веќе видена

next