Испадна дека имаме искуство со ист гинеколог со една пријателка и додека таа ја прогласи за „докторка од пеколот“, јас останав вчудовидена затоа што поголем ...
| | веќе видена

Реал Мадрид вчера со погодок во финишот од натпреварот успеа да стигне до победа против Бетис од 2:1. На овој натпревар шанса доби и скапо платениот тинејџер ...
сите 4 | | | веќе видена

Аналитичарот Арсим Зеколи не се откажува од идејата за дебата помеѓу лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски и Зоран Заев. Тој во последниот свој пост на ...
| | веќе видена

Не само Британците, туку и Швајцарците имаат климави релации со ЕУ. Но, додека Велика Британија се оддалечува од ЕУ, Швајцарија ѝ се приближува и планира еден ...
| | веќе видена

Мангото е овошје кое се одгледува во бројни тропски и суптропски региони, а неговата татковина е индискиот потконтинент, односно, Асам и Бурма. Манго е ...
| | веќе видена

 „Ужасно е тешко затоа што се кршам однатре за сè што уште воопшто се нема случено, а можеби и никогаш нема да се случи.“ Тешко е да се објасни како изгледа ...
| | веќе видена

Размена во странство, волонтирање надвор од државата, учество на културни и спортски активности и разни обуки и конференции се начините на кои младите најдобро ...
| | веќе видена

За мисонерската поза мажите ќе кажат – прилично сувопарно и без изненадувања, скоро досадно. Жените со малку поразлично мислење – а која уште не ја сака оваа ...
| | веќе видена

Српскиот првак Црвена Звезда кој сезонава играше во групната фаза од Лигата на шампионите денес го претстави своето најново засилување. Станува збор за ...
сите 3 | | | веќе видена

Промените кои се неопходни за да фатиме чекор со европските стандарди се толку длабоки и сеопфатни, би рекол дури драматични, што бараат широк национален ...
| | веќе видена

next