ОТВОРЕНО ПИСМО ЗА ПОДРШКА на референдумот за решавање на прашањето со името, НАТО и ЕУ интеграција на Република Македонија Здруженијата на граѓани преставници ...
сите 3 | | | веќе видена

Во рамки на гевгелиската Општа болница веќе неколку месеци работи новоформирана група за личен раст и развој, која под водство на психологот Розита Андонова ...
сите 2 | | | веќе видена

Шок ако детето оди босо по “ладниот паркет “, паѓање на мајката во несвест со самата помисла дека нејзиното дете ги ставило рацете во кал или ги ставило во ...
сите 2 | | | веќе видена

Кина не ги третира на лош начин муслиманите во провинцијата Синџијанг, туку некои луѓе се упатуваат на курсеви за обука со цел да се спречи ширењето на ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонија и Грција на едно место заеднички ќе вршат контрола на прекуграничниот транспортот на опасни радиоактивни матријали. Технолошкиот образовен институт ...
| | веќе видена

Поранешниот напаѓач на Ајакс, Интер и Арсена Нванко Кану, тврди дека неговата фондација спасила 542 животи. Кану основа фондација која помага на децата со ...
| | веќе видена

Поранешниот сопруг на Витни Хјустон, Боби Браун во новиот филм за неговиот живот ја обвини славната пејачка дека го навлекла на дрога. Филмот го продуцираше ...
сите 3 | | | веќе видена

 Пејач, композитор и актер уште од најмали години – Рики Мартин освен што важи за еден од најзгодните мажи, тој е и многу престижен уметник. Неговата кариера ...
| | веќе видена

Иако, играњето фудбал значи жртвување, откажување од многу работи и секојдневни тренинзи, сепак, да се биде професионален фудбалер си има свои предности. На ...
сите 3 | | | веќе видена

Откако нејзиниот сопруг за жал ги напуштил, 34-годишната Милена Совиљ Плечаш сама се грижи за 4 ќерки и голем селски имот. -Сѐ имаме и добро живееме, вели ...
сите 4 | | | веќе видена

Американската глумица Дру Баримор отворено проговорила за своето проблематично однесување за време на тинејџерските денови, кога ги направила првите чекори во ...
сите 8 | | | веќе видена

Во последно време промовирањето на здравата храна, здравите навики и здравиот живот зема голем замав. Постојани кампањи и апели до луѓето да внимаат што јадат ...
сите 3 | | | веќе видена

next