Официјалното отворање на најголемиот светски аеродром за превоз на патници - Даксинг во близина на кинеската престолнина Пекинг - е закажано за 30 септември. ...
сите 3 | | | веќе видена

Моментно најдобриот српски кошаркар, Богдан Богдановиќ ги сумираше впечатоците по неодамна завршениот Мундобаскет во Кина на кој Србија заврши како ...
сите 9 | | | веќе видена

Екипата на „Слободен печат“ беше во посета на Косово, каде што предизборната кампања за вонредните парламентарни избори е во тек. Во едно секојдневие на држава ...
| | веќе видена

Руски воени бродови на Северната флота извеле вежби во северниот дел од Баренцовото море. На видеото кое го објави руското министерство за одбрана, се гледа ...
сите 12 | | | веќе видена

Полицијата на Бурјатија, руска република во источен Сибир, објави дека го уапсила шаманот Александар Габишев на автопат близу Бајкалското Езеро. Тој бил вратен ...
сите 12 | | | веќе видена

Розовото езеро Хилиер изгледа како глазура на роденденска торта, но како е да се капеш во него? Направени се бројни истражувања за да се дознае зошто ова езеро ...
сите 2 | | | веќе видена

next