На социјалните мрежи, во групата „Штипски актуелности“ се појави информација дека во Штип има нови 5 заразени со коронавирус. Четири од нив се текстилни ...
сите 12 | | | веќе видена

Вистинските јунаци се познаваат во мака и тие се инфлуенсерите кои треба да ги следиме и на кои треба да им го дадеме нашето внимание и во нормални времиња. ...
сите 3 | | | веќе видена

Во издание на Македонска академија на науките и уметностите (МАНУ) од печат излезе Лингвистичкиот атлас на македонските дијалекти (според материјалите на ОЛА), ...
сите 9 | | | веќе видена

Анонимен пријавувач поднел кривична пријава за директорката на Центарот за јавно здравје Велес пеенесува Велес365 . Информацијата од наши извори е потврдена, ...
| | веќе видена

Во последно време девојката на Роналдо, Георгина е активна на социјалните мрежи. Таа објави нова фотографија која собра илјадници лајкови. Напиша дека тренира ...
сите 5 | | | веќе видена

Јапонската Влада планира дополнителни 302 милијарди американски долари за директно трошење во буџетски расходи, како дел од вториот пакет мерки за ублажување ...
сите 35 | | | веќе видена

Затворањето на границите не придонесува многу во спречувањето на ширењето на епидемијата на новиот коронавирус, соопшти денеска Европскиот центар за превенција ...
сите 16 | | | веќе видена

Бидејќи никогаш не ни сонувала дека ќе ги доживее овие години, Наоми Кембел не ја крие благодарноста за сè, особено за луѓето со кои е опкружена и кои се ...
сите 4 | | | веќе видена

Десетици граѓани се собраа на плоштадот „Свети Петар“ во Рим за прв пат по скоро три месеци, да го примат благословот на папата Франциск. Плоштадот повторно ...
сите 3 | | | веќе видена

Самотијата е најлошата работа која може да му се случи на човекот, особено ако дојде во длабоката старост. Тој факт, за некого, е уште полош ако си единствена ...
| | веќе видена

next