-Почнуваме со предизвик што го нарековме „Карантински приказни – Антологија на изолацијата“. Со ова сакаме да ги поттикнеме и собереме најоригиналните, ...
сите 7 | | | веќе видена

Земјоделските аптеки се повеќе се жалат дека земјоделците се поретко одлучуваат да ги засадуваат нивите, поради страв од Корона вирусот.Причина за ваквата ...
сите 4 | | | веќе видена

Женевјев е медицинско лице од северо-источна Франција, Де Севр, и нема еден убав збор ниту за народот како се однесува сред пандемија, ниту за власта, ...
сите 2 | | | веќе видена

НАТО дека Северна Македонија го користи командниот систем за управување со кризи – НИЦС, кој овозможува брзо и ефикасно координирање на активностите на сите ...
сите 12 | | | веќе видена

„Ако не се служат литургии во Македонија, нема кој да нè застапува пред Бога. Ние православните христијани, без литургија, сме мртви. Тоа нам ни е храната за ...
сите 3 | | | веќе видена

Од криумчарење на неквалитетни хирушки маски, преку продажба на лажни лекови и интернет измами, криминалците изнајдоа најразлични начини да ја злоупотребат ...
сите 11 | | | веќе видена

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп може да го замени Јоаким Лев на селекторската позиција во германската репрезентација. Договорот на Клоп со „црвените“ е со ...
сите 23 | | | веќе видена

Министерството за одбрана на Хрватска објави воздушни снимки на кои се гледа штетата претрпена во минатонеделниот силен земјотрес што го погоди Загреб и го ...
сите 2 | | | веќе видена

Работодавецот ви најави минимална плата или уште полошо - го загубивте работното место. Вонредната состојба со коронавирусот не поштеди никого во целиот свет, ...
сите 2 | | | веќе видена

Владата на Израел неодамна одобри итни мерки за пронаоѓање на лицата за кои постои сомнение или потврдено е дека биле заразени со коронавирусот, така што ќе ги ...
сите 36 | | | веќе видена

„Егзит“ фестивал деновиве започна со онлајн прикажување на најдобрите настапи изминативе години, со цел на многумина да им помине полесно останувањето дома за ...
сите 3 | | | веќе видена

„Стравот глава чува“ е една од најчесто спомнуваните народни изреки. Никој не треба да се сомнева во нејзината веродостојност: стравот е едно од еволуциски ...
| | веќе видена

next