Австралијанката која е обвинета дека ставала игли за шиење во јагоди во случајот на саботажа со висок профил, била мотивирана од „злоба“. Судијката Кристин ...
сите 2 | | | веќе видена

Пред точно 57 години во 1961 година е родена Надја Команечи, најдобрата гимнастичарка на сите времиња. Кога се кажува гимнастика - се мисли на Надја Команечи. ...
сите 2 | | | веќе видена

Случајот со екс премиерот Никола Груевски кој ја напушти државата и објави дека се наоѓа во Будимпешта каде и бара политички азил во Унгарија не е единствен во ...
сите 5 | | | веќе видена

Денеска на помошното игралиште на ФК Работнички во Скопје, се одигра ревијален фудбалски натпревар повод одбележувањето на 13 Ноември, денот на ослободувањето ...
сите 12 | | | веќе видена

-Еве купив 20 свеќи, купив свеќи оти немаме струја.. Без струја, болни, со физички и ментален хендикеп и во сиромаштија живеат брачниот пар Маја и Гоце ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонија како најмлада нација во регионот треба да направи поголеми отстапки за да се решат спорните историски моменти со Бугарија, смета професорот Драган ...
сите 14 | | | веќе видена

Сообраќајот на улицата „Никола Тесла“ во Куманово од денеска се одвива непречено, информираа од компанијата изведувач, Х. Ф. Вибе, од каде што посочија дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Фуџимори , кои издржува 25 годишна затворска казна за кршење на човековите права , осуден е за периодот од последните четири години на неговото владеење од ...
сите 11 | | | веќе видена

Туристичката заедница во Азербејџан покрена кампања под името "Take a Look", а нивната цел е до 2030 година да го удвојат бројот на туристи кои сега ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Ганви е голема населба изградена на езерото Нокоуе, кое се наоѓа на еден час северно од градот Котоноу, наголемиот град во Република Бенин (западна Африка). Во ...
сите 4 | | | веќе видена

Не сакаа да седат до него, а неколку секунди подоцна сватиле за кого станува збор. Поучно видео кое ја прикажува дискриминацијата. Краток филм кој ќе ве остави ...
сите 3 | | | веќе видена

Кратците кои биле облечени како припадници на американската Шумска служба уапсени се во калифорнискиот град Парадизо кој скоро е уништен во пожар.Во огнената ...
сите 3 | | | веќе видена

Mедицински работник e осмничен дека убил шестмина постари пациенти и планирал да убие уште најмалку тројца, соопшти денеска германската полиција. Станува збор ...
сите 8 | | | веќе видена

Рабинот Пинчас Винстон, признат автор и пророк, предупреди дека обновените судири во Појасот Газа и тековните тензии меѓу Израел и Иран поради Сирија може да ...
сите 2 | | | веќе видена

next