Финансискиот систем е збир на институции; финансиски пазари; финансиски средства и инструменти и финансиски услуги, чија главна цел е размена на средствата. ...
сите 5 | | | веќе видена

Пишува: Блаже Миневски Премиерот на Бугарија, габаритниот Бојко Борисов, оној што смета дека Македонците и Бугарите се „братски хора, с’шти народ“, пред ...
| | веќе видена

Стопанската Комора на Северозападна Македонија (СКСЗМ) денеска ги додели наградите за ТОП 100 најголеми, најмоќни и најуспешни компании за 2019 година. ...
| | веќе видена

Еден презадолжен Италијанец ја минирал куќата за да дојде до пари од осигурањето, но по грешка убил тројца пожарникари кои дошле да му помогнат. Обвинителот ...
сите 6 | | | веќе видена

Црногорката Мара Мугоша деновиве стана баба и во исиот ден од своите три ќерки доби четири внучиња. Оваа среќна и необична вест го израдува целиот регион, а ...
сите 3 | | | веќе видена

По самиот наслов на епизодата може да заклучите што беше актуелно минатата недела во светот на видеоигрите и гејмингот. Секако станува збор за Blizzcon настан ...
| | веќе видена

“Светот изгуби вонсериски талент. Веќе можев да го видам со Нобелова награда во раце. Полагаше испити и беше најдобар студент на Кембриџ, се дружеше, ...
сите 2 | | | веќе видена

Лејди Гага позираше за модното списание Elle, но и беше интервјуирана од Опра Винфри. Во интервјуто, Лејди Гага даде свој коментар за наводната афера со Бредли ...
| | веќе видена

Началник на противпожарната станица во Междуреченск, во селото Баликса, Хакасија, Русија, запалил шест дома и стопански објекти за, како што тврди пироманот, ...
| | веќе видена

next