„Сашо Мијалков повеќе не е член на ВМРО-ДПМНЕ, не сме запознаени со деталите и причините за неговото приведување. Раководството на партијата подолго време нема ...
сите 104 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за случувањата во Собранието на 27 април минатата година. Случајот се наоѓа во доказна постапка и за денешното ...
сите 127 | | | веќе видена

Владата на денешната седница одлучи да обезбеди кредит за комбинатот Југохром од Јегуновце во висина од 1,5 милиони евра за изградба на филтерска постројка, ...
сите 22 | | | веќе видена

Италијански обвинители наредија конфискација на бродот за спасување мигранти „Аквариус“ и ја обвинија меѓународната хуманитарна група „Лекари без граници“ за ...
сите 8 | | | веќе видена

Трета министерска конференција за животна средина и климатска акција во Западен Балкан, ќе се одржи денеска во Скопје во организација на Советот за регионална ...
сите 13 | | | веќе видена

Владата да продолжи со реформите, кои се навистина повеќе од неопходни во Македонија и во меѓувреме да се обиде да го врати Никола Груевски за да седне онаму ...
сите 29 | | | веќе видена

Австралиската полиција денеска уапси три лица , кои наводно подготвувале терористички напад на Мелбурн , само десет дена по убиството на еден граѓанин од ...
сите 36 | | | веќе видена

Американката со српско потекло, 25-годишната Дејна Лес, која била убиена во Чикаго, настрадала пукање во болница кое се случило во околу 3:30 часот попладне, ...
сите 35 | | | веќе видена

Деблокирани се крупните инфраструктурни проекти во патната и железничката инфраструктура, а се очекуваат активности за интензивирање на гасификацијата како и ...
сите 53 | | | веќе видена

Квалификациските групи ќе ги дознаеме на 2. декември напладне во Даблин (Р. Ирска), а репрезентациите се сместени според пласманот во Лигата на нации во своите ...
сите 72 | | | веќе видена

Македониските хокеари по втор пат ја победија Андора и се изборија за место во финалето во „Девелопмент Купо“ во Фусен, Германија. Нашите хокеари, вчера по ...
сите 16 | | | веќе видена

После големиот шок, неверување и загриженост, вевчанци, но не и само тие, можат да здивнат. Во саботата, од засега непознати причини, целосно, велат, “како ...
сите 3 | | | веќе видена

Режисерот Ѓорѓи Ризески денеска на прес-конференција рече дека направиле оригинална верзија на текстот, различна од претставата во Драмски затоа што, рече, ...
сите 25 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Во ваш интерес е да не зборувате премногу за работите кои не ги познавате доволно. Ќе ви прилега некој вид на неформална забава. Можни се ...
сите 64 | | | веќе видена

Архангел Михаил е водачот на небесните војски кој секогаш се јавувал на местата на кои се појавувала Богородица, така што претставува небесна сила и заштита на ...
сите 19 | | | веќе видена

Една од најмоќните експлозии во вселената е на повидок да се случи во нашето космичко соседство, ѕвездата што е на крајот од нејзиниот живот се наоѓа во нашата ...
сите 11 | | | веќе видена


На 21 Ноември