Борис Џонсон е новиот лидер на Конзервативната партија, што значи дека автоматски ќе стане премиер на Велика Британија. Џонсон на чело на владата доаѓа откако ...
сите 191 | | | веќе видена

СДСМ не само што не покажа волја, туку во изминатите три години криминалот и корупција ги институционализираше и ги претвори во свој заштитен знак. Оттука ...
сите 38 | | | веќе видена

Во рамки на активностите за време на летниот период и интензивните средби со граѓаните, во просториите ОО на СДСМ Центар попладнево се одржа работен состанок ...
сите 144 | | | веќе видена

Владата денеска усвои Предлог-одлука за дополнување на Одлуката за утврдување дополнителна помош како мерка за исплата на продадено винско грозје. Како што ...
сите 45 | | | веќе видена

Гинеш телефон во Белград, град од два милиони жители. Го пронаоѓа друг човек во друга земја, исто со два милиони жители, баш кај сестрата на девојката на ...
сите 390 | | | веќе видена

И додека очекувате дека е нормално апликацијата за навигација да ја следи вашата локација за безбедно да стигнете од точка А до точка Б, можеби ќе ве изненади ...
сите 7 | | | веќе видена

Охрид, 23. јули 2019 (ИНПРЕС) – Во тек е пријавувањето по конкурсот за најдобар расказ, што го објави општина Охрид, а по повод традиционалната културна ...
сите 2 | | | веќе видена

Пратеникот Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска седница упати повеќе прашање до заменик министерката за финасии, Ширет Елези. Toa се: ...
сите 4 | | | веќе видена

РЦУК соопшти дека утре без вода ќе бидат дел од корисниците на општина Центар. Прекинато водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците на дел од улиците ...
сите 52 | | | веќе видена

Власта даде налог како да се избрише Република Македонија од изводите на граѓаните. За лицата кои се родени пред Преспанскиот договор, во изводите нема да ...
сите 17 | | | веќе видена

Членката на ЦО на СДСМ Мила Царовска придружувана од градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ и други членови на СДСМ, попладнево одржа маалска ...
сите 37 | | | веќе видена

Бизнисменот Зоран Азманов во интервју за порталот infomax.mk со жестоки обвинувања до висок претставник на владеачкиот Социјалдемократски Сојуз.Од порталот ...
сите 25 | | | веќе видена

Веќе нема никакви пречки за Елиф Елмас да стане нов член на италијанскиот прволигаш Наполи. Тој успешно ги мина лекарските прегледи кои му беа направени во ...
сите 116 | | | веќе видена

Балканскиот Полуостров можеби не е толку важна туристичка дестинација како некои други во Европа. Но, ова често неоправдано занемарено подрачје има се’ – од ...
сите 10 | | | веќе видена

Денеска во касарната „Чеде Филиповски- Даме“ во Кичево, беше спроведена крводарителна акција, втора во текот на оваа календарска година. И покрај големото ...
сите 6 | | | веќе видена

Косовскиот премиер во заминување Рамуш Харадинај, пред да отпатува за Хаг, каде утре треба да даде интервју пред Специјалниот суд за воени злосторства, порача ...
сите 237 | | | веќе видена

На островот Крк се наплаќа сенка на плажа. Во местото Пунат на островот Крк, на Јадранското море, се наплатува сенка на плажа. На социјалните мрежи, се појави ...
сите 6 | | | веќе видена

Пратениците попладнево во рамки на 106. седница ги донесоа законите за ратификација на спогодбите меѓу Република Северна Македонија и Република Грција за ...
сите 181 | | | веќе видена


На 24 Јули