Откако ќе завршат преговорите помеѓу СДСМ и Алијанса за Албанците ќе разговараме за останување или напуштање на владината коалиција. Ние сме за компромис и ...
сите 425 | | | веќе видена

Се одложува покачувањето на платите од 30 отсто во Министерството за финансии. Иако пред само една недела добија ветување од министерот Бесими, вработените ...
сите 104 | | | веќе видена

Навивачката група Комитите вечерва во Спортскиот центар Јане Сандански преку парола испратија повик до сите Македонци за одбележувањето на роденденот на ...
сите 50 | | | веќе видена

Иако по 20 кола во Серија А сѐ уште немаат ни една победа, Кремонезе во Купот на Италија е сензација над сензациите, па после шокантната елиминација на лидерот ...
сите 51 | | | веќе видена

Тешко е да се разбере што мажите навистина очекуваат од жените. Тие понекогаш излегуваат со популарната девојка во училиштето, иако им се допаѓа повлечената ...
сите 131 | | | веќе видена

Од денеска почнува петтото издание на Националната кампања ,,Ги запознаваме ретките болести” посветена на запознавање на јавноста со ретките дијагнози. Преку ...
сите 25 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 18 јануари. Денеска е Св. Атанасиј Велики и Кирил Александриски. Свети Атанасиј се роди во ...
сите 58 | | | веќе видена

Книгата „Книжевен бинокулар“ од Соња Стојменска-Елзесер ја доби наградата „Димитар Митрев“ за 2022 година. Тоа е награда што традиционално ја доделува Друштво ...
сите 4 | | | веќе видена

Владата го утврди текстот на Предлогот на закон за данок на солидарност. Придонесот за солидарност, според посоченото од Министерството за финансии, треба да ...
сите 78 | | | веќе видена

Согласно договорот помеѓу „Макпетрол“ АД Скопје и „Гаспром експорт“, како и движењето на цената наприродниот гас на светските берзи, од „Макпетрол“ АД Скопје ...
сите 65 | | | веќе видена

Повеќе од 90 отсто од учебниците се доставени за прво, второ, четврто и петто – одделенијата во кои децата учат според нови наставни програми согласно со ...
сите 150 | | | веќе видена

Како може да се доведе прославата 151 година на раѓањето на Гоце Делчев за прв пат од 1946 година да биде безбедносно прашање од највисок степен? Што планира ...
сите 431 | | | веќе видена

Бугари од Македонија денеска во Брисел се сретнале со еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји. Тие на средбата, како што јавува бугарската агнеција БГНЕС ...
сите 37 | | | веќе видена

Американското Министерство за правда не најде доверливи документи во викендицата на претседателот Џо Бајден во Рехобот, Делавер, но некои материјали беа земени ...
сите 51 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Минијатурна радиоактивна капсула што ја изгубил австралискиот рударски гигант Рио Тинто е пронајдена во далечната западна Австралија, ...
сите 46 | | | веќе видена

Килијан Мбапе имаше кошмарни 20 минути и не реализираше два удари од белата точка, пред да заработи повреда и да побара измена во раната фаза на мечот со ...
сите 32 | | | веќе видена

Минатогодишниот учесник од Македонија во шоуто „Ѕвездите на Гранд“ Александар Јосифовски јавно и понуди дует на Цеца. Тој за време на гостувањето во емисијата ...
сите 2 | | | веќе видена

Денеска почнуваат градежните активности за гасниот конектор помеѓу Србија и Бугарија, кој ќе биде долг околу 170 километри. Изградбата на гасоводот ќе почне на ...
сите 27 | | | веќе видена

Потпретседателката на српското движење Двери и пратеничка во српскиот парламент Тамара Миленковиќ Керковиќ за РСЕ изјави дека националниот собир значи ...
сите 202 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера помеѓу 12 и 16 часот на територија на Северна Македонија била спроведена акциска контрола на возила што ...
сите 216 | | | веќе видена


На 2 Февруари