Хаос пред стадионот Стад де Франс го одложи големото финале во Лигата на шампиони за половина час. Ливерпул и Реал Мадрид требаше да го започнат финалето во ...
сите 55 | | | веќе видена

Во реприза на финалето од пред 4 години, Реал (М) повторно го совлада Ливерпул во завршниот меч од најсилното европско клупско натпреварување и дојде до ...
сите 21 | | | веќе видена

На новинарско прашање за тоа како тој гледа на она што вчера го објави првиот регулатор во врска со општините кои формирале јавни претпријатија и преку нив ...
сите 141 | | | веќе видена

Ерик Тен Хаг седна на тренерската позиција во Манчестер јунајтед и пред него е навистина тешка задача а тоа е да го врати клубот на старите патеки. ...
сите 103 | | | веќе видена

Џорџина Родригез, девојката на Кристијано Роналдо, за прв пат се појави во јавноста откако го загуби своето бебе во април оваа година. Џорџина (28) дојде на ...
сите 49 | | | веќе видена

Денеска е 16 мај (по стар стил) и се слави Преподобен Теодор Осветен. Именден слават Теодор, Божидар... Ученик на свети Пахомиј. Роден и воспитан како ...
сите 34 | | | веќе видена

Претставата „Ана Каренина“ во режија на македонскиот режисер Дејан Пројковски беше прогласена за победник на завршната вечер на 39-тото издание на престижниот ...
сите 19 | | | веќе видена

Проектот „Ѕвездена терезија“, поетска визуелизација инспирирана од истоимената поезија од Влада Урошевиќ, во продукција на Авангарт, беше промовиран вчера во ...
сите 5 | | | веќе видена

Светскиот музички печат се натпреварува со високи оцени за новиот албум на пијанистот Симон Трпчески, кој го издаде британската издавачка куќа „Лин рекордс“, ...
сите 11 | | | веќе видена

Бараме најмалку 20 денари за килограм грозје од годинешната реколта и нема да дозволиме никој со објавување на првични суми да ја урива откупната цена уште во ...
сите 22 | | | веќе видена

Oсновно сидро кое овозможува надминување на многуте предизвици во минатото, но и сега, е цврстата определба на Народната банка за примена на монетарната ...
сите 93 | | | веќе видена

Неотел, А1 Македонија и Македонски Телеком до Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) доставиле писма за искажување интерес на објавената намера за ...
сите 16 | | | веќе видена

Последните информации кои излегоа во јавноста покажуваат дека обвинети и осомничени во аферата „Криминални парцели“ со која се проневерени 1,6 милиони евра се ...
сите 186 | | | веќе видена

Силно невреме во повеќе градови во земјава. Обилни врнежи од дожд, но и град беа регистрани во Битола, Охрид и Прилеп. Врнеше град со големина и до 30 ...
сите 236 | | | веќе видена

Главната фрегата на проектот "22350 Адмирал Грошков" лансирала хиперсонична ракета "Циркон" во рамките на тестирањето на новите видови вооружување. Ова е ...
сите 33 | | | веќе видена

За време на телефонски разговор, лидерите на Франција и Германија денеска побараа од Владимир Путин да одржи „директни сериозни разговори“ со украинскиот ...
сите 82 | | | веќе видена

Ливерпул излезе со соопштение во кое бара истрага за случувањата пред стадионот „Стад де Франс“ во Париз. Лига на Шампиони Многумина навивачи на Ливерпул со ...
сите 60 | | | веќе видена

Драмското студио „Миладин“ од Струга, вечер во 20 часот во Центарот за култура „Браќа Миладиновци“ во Струга премиерно ќе ја изведе детската претстава „Хајди“. ...
сите 3 | | | веќе видена

Градот Скопје заедно со јавните градски претпријатија и во координација со Општина Сарај успешно ја реализираа големата пролетна работна акција на подрачјето ...
сите 46 | | | веќе видена

Роберт Голоб, новиот словенечки премиер, го користи своето корпоративно искуство за да избере луѓе кои ќе преземат важни должности. Така, сите парламентарци од ...
сите 39 | | | веќе видена


На 29 Мај