Македонија ќе ја добие онаа вакцина против ковид-19, која прва ќе биде регистрирана и одобрена преку Ковакс механизмот, а реално е да се очекува тоа да се ...
сите 493 | | | веќе видена

Деветнаесегодишен скопјанец испланирал грабеж на сопствената фирма, по што пријавил во полиција разбојништво. – Полициски службеници од ЕВР ОКР Гази Баба по ...
сите 312 | | | веќе видена

Одлуката на Софија да ја отфрли предложената рамка за преговори за Северна Македонија се однесува на позицијата на Бугарија како членка на Европската унија, со ...
сите 763 | | | веќе видена

„И по десет месеци од новонастанатата состојба што ја предзвика коронавирусот, се уште сме во неизвесност. Треба да се подготвиме за она што претстои, а ...
сите 49 | | | веќе видена

Адем Хоџа лидер на „Единствена горанска партија“ од Гора се приклучи на пратеничката група на Српска листа, ќе биде дел од пратеничката група на Српска листа. ...
сите 82 | | | веќе видена

Се надеваме дека Македонија ќе продолжи со процесот на пристапување кон Европската Унија. Многу јасно ја кажавме нашата желба да ја видиме првата меѓувладина ...
сите 52 | | | веќе видена

Твитер на глобално ниво ја пушти во употреба новата алатка наречена „флитови“, кои се всушност твитови кои ќе исчезнат по 24 часа. Од компанијата и претходно ...
сите 8 | | | веќе видена

Дали се сомневате дека вашиот партнер ве изневерува? Експертот за говор на тело откри знаци со кои би можеле да препознаете дека тоа навистина се случува „Ако ...
сите 60 | | | веќе видена

Американската пејачка и латино дива Џенифер Лопез синоќа настапи на „Американските музички награди“ со нејзиниот 26-годишен колега Малума, но со нејзиниот ...
сите 25 | | | веќе видена

Во пресрет на "Светскиот ден на детето" - 20ти ноември, овој петок со почеток од 17ч. ЕДУИНО - колективниот портал за дигитални содржини, ве повикува на ...
сите 2 | | | веќе видена

Донесена е одлука за една недела да се продолжи рокот за аплицирање на јавните повици за грантови за туристичките агенции, игротеките, рестораните за свадби, ...
сите 52 | | | веќе видена

Заменикот на Претседателот на Владата з a должен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, учествуваше на панелот ...
сите 99 | | | веќе видена

Генералниот директор на АД ЕСМ Васко Ковачевски попладнево обелодени дека времено државата се откажува од инвестиции во бугарската нуклеарна централа Белене и ...
сите 11 | | | веќе видена

Уште не стивнале страстите од последно објавениот случај за смртта на 41 годишната беровчанка, а јавноста повторно зовре откако семејството Манаковски од ...
сите 254 | | | веќе видена

Употребата на цврсти горива, јаглен во индустријата, енергијата и греењето на домаќинствата и издувните гасови од старите автомобили се главните причини за ...
сите 29 | | | веќе видена

Лекот „Фавипиравир”, кој според светските клинички студии дава позитивни ефекти при третман на лекување на коронавирусот, се очекува набрзо да пристигне во ...
сите 77 | | | веќе видена

Истакнатиот сојузник на Доналд Трамп, Крис Кристи го повика американскиот претседател да се откаже од напорите да го избегне изборниот пораз кој го доживеа на ...
сите 237 | | | веќе видена

Составот на Еурофарм Пелистер го продолжува настапот во Лигата на Европа, а новиот предизвик е германскиот бундеслигаш Рајн Некар Левен. Клубот од Манхајм е во ...
сите 60 | | | веќе видена

Тео Волкот ќе го памти денешниот меч во дресот на Саутхемптон, затоа што се потсети од времето кога беше тинејџер. Голгетерот кој повеќе од 15 години е дел од ...
сите 43 | | | веќе видена

Од Здравствениот дом информираат дека и натаму продолжуваат со максимална одговорност, опременост и ангажирање на целокупниот здравствен персонал да излегуваат ...
сите 5 | | | веќе видена

Најголемиот систем на батерии во светот, оној што Јужна Австралија го купи од Тесла на крајот на 2017 година, наскоро ќе биде симнат од врвот. Сојузната држава ...
сите 5 | | | веќе видена

Бројот на заболените со ковид-19 во Тетово и петте околни општини ја надмина бројката од 3.500 лица, соопшти Кризниот штаб на Општина Тетово. Од оваа бројка, ...
сите 85 | | | веќе видена

Српскиот епископ крушевачки г. Давид е позитивен на ковид-19 и пренесен е во болница, објави РТС. Тој вчера го служеше погребното опело и литургијата на ...
сите 241 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против 40-годишната В.Д. од Прилеп, за сторено кривично дело „измама“.На ...
сите 96 | | | веќе видена

Јужна Африка е во жалост по смртта на дефанзивецот на Калвин, Анеле Нгконгка. Нгконгка беше ѕвезда на африканскиот фудбал, а се подготвуваше да потпише за нов ...
сите 109 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на целата држава, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 541 прекршок, соопшти ...
сите 219 | | | веќе видена


На 24 Ноември