Продолжува „војната“ со соопштенија помеѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. Сега со реакција се јави најголемата опозициска партија. „СДСМ треба јасно да каже дали имало ...
сите 157 | | | веќе видена

Деновиве Ален Ле Руа престојуваше во Македонија како висок француски дипломат а со него стаса и денешната силна порака на францускиот претседател Емануел ...
сите 74 | | | веќе видена

Во главниот град на Полска, Варшава денеска се одржа протест на кого демонстрантите бараа зголемување на платите во јавниот сектор. Според варшавската полиција ...
сите 47 | | | веќе видена

21.09.2018 Општинската изборна комисија во Кочани во целост e подготвена за референдумското изјаснување. Оттаму ги потсeтуваат граѓаните дека според ...
сите 33 | | | веќе видена

Многу земји имаат мафија, но само во Македонија, мафијата си доби своја земја. Република Македонија се претвора во ветена земја за криминалците и тоа нема да ...
сите 173 | | | веќе видена

Граѓанската асоцијација МОСТ денеска објави периодичен извештај од набљудувањето на референдумот. Во набљудуваниот период добиени и анализирани се 311 извештаи ...
сите 22 | | | веќе видена

„Стационарот не е фарма за животни скитници каде што Градот треба да ги чува, рече градоначалникот Петре Шилегов откако вчера САКАМДАКАЖАМ.МК. објави дека ...
сите 18 | | | веќе видена

Претседателот на Иран, Хасан Рохани денеска им нареди на безбедносните сили да ги идентификуваат одговорните за денешниот напад што се случи на воената парада ...
сите 43 | | | веќе видена

Причината за несреќата засега не е позната, но според досегашните случаи, најчесто таквите несреќи се случуваат кога траектите се преоптоварени. Повеќе од 40 ...
сите 47 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска соопшти дека странски сојузнички држави побарале од него да не објавува оригинални документи за начинот на кој ...
сите 74 | | | веќе видена

Николовски во Старо Нагоричане: Младите се двигател на земјоделството, со влезот во НАТО и ЕУ, ќе добијат поголема финансиска поддршка за сопствен агробизнис ...
сите 37 | | | веќе видена

По големата победа на Вардар на гостувањето кај Монпелје во првото коло, фановите на социјалните мрежи испратија голем број критики оти МРТВ од оваа сезона ...
сите 160 | | | веќе видена

Ливерпул го задржа перфектниот учинок на стартот од сезоната, „Црвените“ со 3-0 триумфираа над Саутемптон, Манчестер Сити броеше до пет против Кардриф а ...
сите 100 | | | веќе видена

Охрид, 21. септември 2018 (ИНПРЕС) – Здружението за мултикултурна интеграција „Инклузија“ од Охрид денес организираше инфо ден, во рамки на националната ...
сите 3 | | | веќе видена

Градскиот пазар во Гостивар во вторник како и вообичаено, врие од продавачи, а денес во центарот на понудата беше зеленчукот за подготовка на зимниците. ...
сите 6 | | | веќе видена

Во Битола вечерва свечено ќе биде отворен 39. Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, на кој до затворањето идната сабота под фестивалскиот ...
сите 62 | | | веќе видена

Меѓутоа, прано, во некој постар временски период, сите предмети се изработувале рачно и биле нешто посебно. Машите и автоматизација ја преземаа човечката ...
сите 14 | | | веќе видена

Ровињ, 21 септември 2018 – Иднината на класичната free to air телевизија, безбедноста на корисниците на интернет, специфичноста на креирањето на дигитална ...
сите 4 | | | веќе видена

Тирана, 21 септември 2018 (МИА) - Претседателката на третата по голема албанска политичка партија, Движењето за социјалистичка интеграција, Моника Круемади ...
сите 52 | | | веќе видена


На 22 Септември