Бугарската полиција информира дека се откриени сторителите на вандалскиот чин врз македонскиот клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград. Тие биле приведени во ...
сите 179 | | | веќе видена

Почина Мирослав Ќиро Блажевиќ. Легендарниот фудбалски тренер и поранешен селектор на хрватската репрезентација почина на 88-годишна возраст по долга борба со ...
сите 41 | | | веќе видена

Ќе продолжи периодот на стабилно и студено време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. Најстудено ќе биде во петок и во сабота ...
сите 187 | | | веќе видена

Група волонтери досега собрале над два шлепера донации. Тие во текот на денот очекуваат уште толку донации за вечерва или најдоцна утре да тргне првиот дел на ...
сите 264 | | | веќе видена

Модната креаторка Стела Меккартни вчеравечер беше одликувана со специјално признание за придонес во одржливата мода од страна на новокрунисаниот крал на Велика ...
сите 39 | | | веќе видена

Веќе е познат факт дека жените можат да забременат за време на менструацијата, но има многу други работи кои треба да се научат за телото. Менструалниот циклус ...
сите 38 | | | веќе видена

Овој четврток, оркестарот на Македонската филхармонија ќе го одржи концертот насловен „Гајрет“, на кој како солисти ќе настапат македонската перкусионистка ...
сите 5 | | | веќе видена

В петок со почеток во 20 часот, во салонот на Националната опера и балет ќе се одржи популарната opera buffa, „Севилскиот бербер“ од Џоакино Росини. Приказна ...
сите 11 | | | веќе видена

Поради наглиот и голем пад на температурата во неделата на 5 февруари во вечерните часови споредено со претходните денови драстично се зголеми вкупната ...
сите 210 | | | веќе видена

Петмина штипски пожарникари од утринава се спремни за да заминат со вториот македонски конвој кон настрадните места по земјотресот во Турција. Командирот на ...
сите 243 | | | веќе видена

Министерството за здравство заедно со правда е еден од ресорите за кои преговара Алијанса за Албанците како услов за да влезе во Влада. Ова министерство сега и ...
сите 267 | | | веќе видена

Двата земјотреса со епицентар во Кахраманмараш, јужна Турција, и со јачина од 7,7 и 7,6 степени според Рихтеровата скала, предизвикаа поместување на копнената ...
сите 651 | | | веќе видена

Четириесет часа по земјотресот, близнаците Амине и Ахмет Елчин беа извлечени од под урнатините Осумнаесетмесечни близнаци се спасени од под урнатините на ...
сите 61 | | | веќе видена

Властите на Нов Зеланд денеска соопштија дека заплениле 3,2 тони кокаин, проценет на 279,5 милиони евра, кој пловел преку Тихиот Океан, најверојатно наменет за ...
сите 42 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед е ставен на продажба и семејството Глејзер објави рок за доставување на понуда. Засега најмногу се споменуваше Џим Ратклиф , најбогатиот ...
сите 22 | | | веќе видена

Поради дефект на затворач ф-80 милиметри на улица „Дрезденска“ број 8, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа и од улиците „Алжирска“, ...
сите 103 | | | веќе видена

Специјалниот претставник на Европската унија за дијалогот меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак денеска го изрази своето задоволство што Косово начелно го ...
сите 125 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вечерва во националниот дневник на ТВ Пинк изјави дека никогаш не рекол дека сака повторно да биде премиер, ниту тоа ...
сите 173 | | | веќе видена


На 8 Февруари