Во влезот под скалите на зградата во ТЦ Скопјанка во Аеродром, каде вечерва беа евакуирани станарите, откако пријавиле дека во објектот се шири силна и ...
сите 70 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 258 | | | веќе видена

Г. Ахмети, како ја оценувате актуелната политичка ситуација, со оглед на очигледните тензии кои настануваат околу одржувањето на референдумот, ставот на ...
сите 171 | | | веќе видена

„Зоран Заев на среде рокот за водење на референдумска кампања, мора да застане со лагите, манипулацијата, заканите и поткупот на гласачкото право. Каква ќе ...
сите 91 | | | веќе видена

По разговорот со лекарите од Итната медицинска помош, судијката Добрила Кацарска рече дека расправата за настаните на 27 април минатата година во Собрание ќе ...
сите 176 | | | веќе видена

На 2 април 2008 година, тогашниот американски претседател Џорџ В. Буш им се обрати на другите лидери на НАТО на нивниот самит во Букурешт, жестоко залагајќи се ...
сите 60 | | | веќе видена

Судијката Маргарита Цаца Николовска во вечерашното гостување на „Само вистина“ на телевизија Канал 5 доживеа тежок професионален пораз во соочувањето со ...
сите 26 | | | веќе видена

Поставени се дигитални мерачи на брзина пред средните училишта „Јосип Броз Тито“, „Панче Караѓозов“, „Здравко Цветковски, „Марија Кири Склодовска“ и „Боро ...
сите 81 | | | веќе видена

19.09.2018 Македонската развојна фондација за претпријатија и водечката организација „Care“ од Германија го спроведуваат проектот „Поддршка за развој на ...
сите 22 | | | веќе видена

Mинистерот за транспорт и врски, Горан Сугарески и директорот на ЈП за државни патишта, Зоран Китанов, извршија увид во реконструкцијата на oбиколницата ...
сите 42 | | | веќе видена

На дуелот во Шпанија на „Местаља" против Валенсија беше во тек 29. минута, а една од најголемите ѕвезди во италијанскиот шампион која дојде летово од Реал ...
сите 117 | | | веќе видена

Охрид, 19. септември 2018 (ИНПРЕС) – Градоначалникот на Охрид проф. д-р Јован Стојаноски и секретарот Игор Бежоски, денес имаа работна средба со Џеват Кицара, ...
сите 16 | | | веќе видена

Во сообраќајка кај Кадино почина млад мотоциклист и две лица повредени Вчера околу 19,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на ...
сите 120 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Тетово по преземени мерки го расчисти разбојништвото кое вчера (18.09.) околу 09 часот беше извршено во менувачницата, односно ...
сите 44 | | | веќе видена

Спонзор на Фестивалот „Браќа Манаки“ Банката е спонзор на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ кој се одржува во Битола. Фестивалот кој ...
сите 14 | | | веќе видена

Нема опасност крокодилот да излезе од Зоолошката градина, ниту од своето живеалиште додека има посетители во неа, вели директорот Ѓорѓи Галетановски откако ...
сите 13 | | | веќе видена

Невообичаениот настан се случил во источен Лондон , кога мајката и таткото за малку ќе ја убиеле својата 18 годишна ќерка и нејзиното момче на иста возраст , ...
сите 2 | | | веќе видена

По „стапките“ на Nintendo, Sony денес ја претстави нивната ретро играчка конзола, направена според првата PlayStation конзола, соодветно наречена PlayStation ...
сите 8 | | | веќе видена

Царината на Србија, во соработка со македонски царински службеници, во белградското речно пристаниште заплени 53 тони нафта. Српската Царинска управа информира ...
сите 17 | | | веќе видена

Регионот е во шок откако во хрватските медиуми се објави веста дека две млади момчиња се пронајдени мртви во нивниот автомобил среде шума во Задар. Станува ...
сите 5 | | | веќе видена


На 20 Септември