Државната изборна комисија (ДИК) ги предупреди кандидатите за претседател на претстојните избори на 21 април доследно да се придржуваат до законските одредби ...
сите 223 | | | веќе видена

,,Ова е ИД на денот на изборите . Ова е ИД денеска” , рече Трамп покажувајќи им на новинарите географска карта со бројни црвени точки претходнои со бела ...
сите 110 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска е во посета на Кичево, каде се сретна со граѓаните од кичевската населба Ламели. Оттаму, Мицкоски порача ...
сите 171 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 227 | | | веќе видена

Instagram или реалност? Што одбирате вие? Иако е идол на многу жени поради нејзиниот изглед, фотографијата што е објавена докажува дека ниту Џенифер Лопез не е ...
сите 26 | | | веќе видена

Имаше три периоди кога бев забранувана. Првиот кога имав 16 години, вториот период од 1985 година, кога во книжевните кругови повеќе бев позната како забранета ...
сите 80 | | | веќе видена

Корпорацијата „Тисон инк.“ повлекува речиси 35 тони преработено смрзнато пилешко месо кога купувачи се пожалиле дека содржи метал. Одделението за безбедност на ...
сите 39 | | | веќе видена

Њујоршката агенција специјализирана за бизнис-вести Блумберг објави напис за гувернерката Анита Ангеловска Бежоска во кој ги објаснува нејзините планови за ...
сите 56 | | | веќе видена

Со мораториумот Општина Центар го усогласува, како што вели Јаќимовски, „законот со уставот“ во градежништвото Приоритет во работењето на Општина Центар се ...
сите 90 | | | веќе видена

Во врска со информациите во дел од медиумите дека сточарите ја напуштиле трибината, Министерството за земјоделство,шумарство и водостопанство одговорно ...
сите 39 | | | веќе видена

Австралија викендов ќе ја погодат два циклони. Mногу Австралијанци се евакуирани поради доаѓањето на два потенцијално разорни циклони, објави Би-би-си. Ќе има ...
сите 75 | | | веќе видена

Бугарија и Црна Гора одиграа 1-1 на квалификацискиот натпревар, домаќините можат да му бидат благодарни на францускиот судија бидејќи израмнија од непостоечки ...
сите 10 | | | веќе видена

Жолта лента за забранет пристап до Али-пашината џамија и мораторум за градење, им ветил премиерот Зоран Заев на претставниците од граѓанското здружение ...
сите 43 | | | веќе видена

Петмина кандидати поднеле кандидатури за градоначалничката функција во Охрид на предвремените избори што ќе се одржат на 21 април. Тоа се Кирил Трендафилов – ...
сите 25 | | | веќе видена


На 22 Март