Синоќешното апсење на поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков и азилот на екс премиерот Никола Груевски остануваат во фокусот на вниманието. Судскиот известувач ...
сите 162 | | | веќе видена

Унгарија да не се претвора во продолжена рака на автократот Никола Груевски, а Македонија да разјасни дали бегството уследило по дозвола од тамошните власти, ...
сите 729 | | | веќе видена

Со обвинувањата дека се одложува отворањето и рестартирањето на „Југохром“ со нови пумпи за прочистување на воздухот, Мицкоски потврдува дека останува ...
сите 54 | | | веќе видена

СВР Тетово поднесе кривична пријава против триесетгодишна жителка на струшкото село Горно Татеши поради основано сомнение дека сторила кривично дело ...
сите 110 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска изјави дека случајот со давање азил на Груевски е иронија и парадокс, оти ЕК ја дефинираше Македонија ...
сите 80 | | | веќе видена

Белата куќа му ја врати новинарската акредитација на Џим Акоста, репортерот на Си-ен-ен, која му беше одземена по вербалниот инцидент на прес-конференција на ...
сите 106 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Партиските активности на градоначалникот Јован Стојаноски и директорката на ЈП „Билјанини извори“, Гордана Јованоска им се ...
сите 16 | | | веќе видена

Полицаец беше нападнат утрово околу пет часот со нож во Брисел, при што, според медиумите, напаѓачот извикувал „Алаху Акбар“. Обвинителството отвори истрага ...
сите 45 | | | веќе видена

Нема докази што би укажале дека изборот на новиот претседатл на Интепол е нелегитимен, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. – Изборите се ...
сите 34 | | | веќе видена

Железничката пруга Битола – Кремница целосно ќе биде готова до крајот на годинава и ќе се пушти во употреба на 31 декември. -Овој проект беше проект со многу ...
сите 62 | | | веќе видена

Медиумите од Англија отркиваат нови детали за клаузулата која ја договориле Барселона и Ливерпул при продажбата на Филипе Кутињо, „Каталонците“ доколку сакаат ...
сите 16 | | | веќе видена

Дуелот од НБА лигата меѓу Вашингтон Визардс и Лос Анџелес Клиперс заврши со победа на домаќиите со 125-118 и тоа по голем пресврт, но оваа средба која се ...
сите 17 | | | веќе видена

Струга, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Израснале во Струга и од мали покажувале огромна желба за учење, подоцна особено за правото и меѓународните односи, а за ...
сите 2 | | | веќе видена

По оперативни сознанија извршен е претрес на местото каде престојувало осомниченото лице, 30-годишен државјанин на Република Албанија кој илегално престојувал ...
сите 47 | | | веќе видена

Гостиварската полиција најави засилени контролни активности на подрачјето, со посебен акцент на паркирањето, пред се на улиците „Браќа Ѓиновски“, „Илинденска“, ...
сите 84 | | | веќе видена

Министерот за култура Асаф Адеми ги повикува сите кои имаат сугестии или жалби за конкурсот за Годишната програма во културата за 2019 година, преку директен ...
сите 14 | | | веќе видена

Архангел Михаил е водачот на небесните војски кој секогаш се јавувал на местата на кои се појавувала Богородица, така што претставува небесна сила и заштита на ...
сите 29 | | | веќе видена

Славниот холивудски актер, режисер и продуцент, двојниот оскаровец и добитник на Златен глоубс, Роберт Де Ниро, се разведува од сопругата Грејс Хајтауер после ...
сите 15 | | | веќе видена

Во Роса школото за родителство ќе работи обучен и стручен тим составен од педијатар, гинеколог акушер и патронажна сестра, кои преку многубројни работилници, ...
сите 20 | | | веќе видена

Гејмерите би рекле дека 2018 година беше најдобрата година за видеоигри на сите времиња, а имаат и докази да го поткрепат ова тврдење, земајќи предвид дека ...
сите 4 | | | веќе видена

Српскиот вицепремиер и министер за трговија Расим Љајиќ изјави денеска дека одлуката на Приштина да ги зголеми таксите на производи од централна Србија за 100 ...
сите 35 | | | веќе видена


На 21 Ноември