Претседателот на Управниот одбор на „ЕВН Македонија“ Штефан Петер, кој истовремено е претседател на Советот на странски инвеститори при Стопанската комора на ...
сите 62 | | | веќе видена

Охрид, 26. септември 2018 (ИНПРЕС) – На крстосницата од улиците „Нада Филева“ и „Аргир Маринчев“ во Охрид, вчера се случи сообраќајна незгода во која е потешко ...
сите 208 | | | веќе видена

(Платена ПР-објава – „Здраво за готово“) Деновиве, од Брисел доаѓа огромно изненадување за Република Македонија, каде што Собранието на Северноатлантскиот ...
сите 11 | | | веќе видена

„Денес заедно со моите колеги сме во пелагонискиот регион во општина Могила, општина Новаци и општина Битола, се со цел масовно да ги поттикнеме граѓаните да ...
сите 15 | | | веќе видена

Температура под нулата за утре наутро најавуваат метеоролозите на повисоките места и по одделни котлини. Според прогнозата утре температурата под нулата ќе се ...
сите 302 | | | веќе видена

Бившиот шеф на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, тогаш како актуелен прв човек на споменатата безбедносна структура издал усна наредба да се одземат ...
сите 284 | | | веќе видена

Британија, Франција, Германија, Русија, Кина и Иран најавија специјален правен механизам, со кој продолжува трговијата со Техеран Петте преостанати земји ...
сите 52 | | | веќе видена

Германската компанија ОДВ Електрик, која работи во технолошко индустриската развојна зона Струга/Охрид, денеска објави дека започнува со реализација на втората ...
сите 20 | | | веќе видена

Реализацијата на државните инвестиции во Република Македонија целосно потфрли, согласно објавените податоци на Министерството за финансии. Продолжува рекордно ...
сите 20 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо по ФИФА изборот на најдобрите играчи на годината, објави фотографија од камери за надзор на музејот „ЦР 7“. - Никој не може да ги украде ...
сите 260 | | | веќе видена

Жозе Мурињо вчера порача дека се е во ред помеѓу него и Пол Погба, но снимката од денешниот тренинг не го говори тоа, расположението на Французинот веднаш се ...
сите 131 | | | веќе видена

Полицијата уапсила скопјанец осомничен дека препродавал дрога на локални зависници, информираше МВР. Станува збор за Ќ.Ј.(52) против кого е поднесена кривична ...
сите 75 | | | веќе видена

Проекциите на Интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“ продолжуваат и денес. Во рамки на програмата за деца ќе биде емитуван ...
сите 140 | | | веќе видена

Фестивалот „Млад отворен театар“ денеска на програмата ќе има две гостински претстави – „Болницата“ од Норвешка и „Над земја под облаци“ од Турција. Во ...
сите 55 | | | веќе видена

Овните се хипохондрични, Биковите страствени со Скорпиите, Близнаците вртат нов лист, Лавовите откриваат тајни… Овен Доколку се занимавате со приватен бизнис, ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската манекенка, 23 годишната Екатерина Стетсјук, која бегајќи од маж кој сакал да ја силува, скокнала од шести кат во хотел во Дубаи. Таа тврди дека шефот ...
сите 6 | | | веќе видена

“Companion” апликација која ја осмислиле петмина студенти од Универзитет во Мичиген, овозможува поврзување со пријателите или членовите на семејството преку ...
сите 8 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за британската агенција Ројтерс изјави дека постигнувањето договор меѓу Белград и Приштина ќе треба да ...
сите 161 | | | веќе видена

Ученици на одделни тригодишни средни училишта во Хрватска каде што оваа година почна да се применува таканаречената дуална програма веќе нема да учат ...
| | веќе видена


На 26 Септември