Помпезно најавуваниот предизборен трет пакет на мерки во износ од 355 милиони евра заврши со реализација на 47 милиони евра односно не цели 13% реализација и ...
сите 310 | | | веќе видена

Имате можност да донесете правилна одлука бидејќи немам никаква вина. Не сум потикнал никого да изврши насилство. Само вие можете да донесете пресуда ...
сите 114 | | | веќе видена

Кај четири деца до пет годишна возраст кои одат во градинка потврден е корона вирус. Извор на заразата е семејството кај сите четири деца. Тестот е направен ...
сите 213 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, на првиот ден од работната посета на Брисел имаше средба со високиот претставник за надворешна и безбедносна ...
сите 458 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 387 тестирања, при што регистрирани се 48 нови случаи на Ковид-19, починати се четири лица, а оздравеле 61 пациент, соопшти ...
сите 631 | | | веќе видена

За ударот од белата точка кој е најстрога казна, се вели дека е најлесен шут во фидбалот и навивачите не ги вреднуваат пеналите како другите голови, особено ...
сите 136 | | | веќе видена

Galaxy Z Fold2 е телефон кој што ја менува иднината, а овој месец Samsung го претстави и на македонскиот пазар. Број еден телефонот на преклоп во светот е ...
сите 33 | | | веќе видена

Natural Reader е корисна алатка која ќе ви се најде доколку не можете или немате време да читате текст од екранот на вашиот компјутер. Со оваа алатка, текстот ...
сите 4 | | | веќе видена

 „Верувајте, понекогаш и најсилното срце тешко издржува да продолжи да чука. И секое отчукување остава силна рана. И така 10 месеци.“ – Северина објави видео ...
сите 7 | | | веќе видена

Пејачката Селена Гомез со слика од себе на Инстаграм, ја покажа лузната од операцијата што ѝ го спаси животот, а нејзините обожаватели ѝ пружија безрезервна ...
сите 29 | | | веќе видена

Стопанската комора на Северозападна Македонија на денешната средба со министерот за финансии Фатмир Бесими изразила подготвеност за активна улога во процесот ...
сите 157 | | | веќе видена

Цените на нафтените деривати остануваат исти во следните седум дена. Единствено се зголемува цената на мазутот, одлучи денеска Регулаторната комисија за ...
сите 59 | | | веќе видена

Дали штедачите кои имаа поголеми влогови од 30 илјади евра во Еуростандард банка ќе останат, условно речено, со куси ракави? Фактор дојде до екслузивна ...
сите 8 | | | веќе видена

Процесот на реорганизација и оптимизација на органите на државната управа, агенциите и инспекциските служби ќе продолжи, а отворена опција за намалување на ...
сите 93 | | | веќе видена

Во проектот „Безбедни семејни зони“ посебно е значајно што овој проект е насочен за заштита кон децата кои учествуваат во сообраќајот и бремените жени, кои ...
сите 22 | | | веќе видена

На некои места податоците ќе бидат толку прецизни што ќе може да се види и колку заразени има во одреден дел од градот, но се зависи од тоа колку Гугл ќе успее ...
сите 102 | | | веќе видена

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер Сити, Родри вели дека Лестер имал многу среќа во победата од 2-5 на Етихад и го обвини противникот дека се бранел со 11 ...
сите 84 | | | веќе видена

Прекинот на водоснабдувањето на жителите од тој дел во Кавадарци ќе трае до 13 часот. За ова информираа изутринава од ЈП „Комуналец" Кавадарци, замолувајќи ги ...
сите 90 | | | веќе видена

#ЗлаткоМарин, како успеа тендеров за униформи за учениците од 8 милиони денари пред 4 години да го направиш 12 милиони денари? Ви се погодија фирмиве, од ...
| | веќе видена

Секретарот на Организацијата на воени ветерани на Ослободителната војска на Косово (ОВВ-ОВК), Фатон Клинаку, по денешниот упад на полицијата на Меѓународната ...
сите 76 | | | веќе видена

Речиси секојдневно до полицијата стигнуваат пријави од измамени граѓани, а во врска со наводни сообраќајни несреќи и плаќање големи суми. 76-годишен жител на ...
сите 49 | | | веќе видена

Во акциска контрола на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од дозволената што полицијата ја спроведе вчера на подрајчето на СВР Штип во периодот од ...
сите 155 | | | веќе видена


На 28 Септември