Италијанскиот претседател Серџо Матарела ја прифати оставката на премиерот Џузепе Конте и утре ќе почне со консултации со лидерите на партиите за изнаоѓање ...
сите 84 | | | веќе видена

Владата донесе одлука во рок од 10 дена 4.000 диви свињи да бидат застрелани, а заклани околу 18.000 домашно одгледувани. Вакви радикални мерки презема ...
сите 113 | | | веќе видена

Трговските бариери меѓу Македонија и Косово не предизвикуваат толку голема економска штета, колку што може да ги нарушат соседските односи, сметаат експертите. ...
сите 157 | | | веќе видена

Во самото Саргаско Море нема морски струи и затоа водата во него е мирна и до сега речиси кристално чиста со проѕирност до 60 метри. Но , еколозите во ова море ...
сите 7 | | | веќе видена

За квалитетот на вашата врска, не е важно колку долго трае таа, најважно е двајцата да бидете присутни и посветени и да уживате во својата љубов. Не треба да ...
сите 112 | | | веќе видена

Бившата девојка на принцот Хари, Кресида Бонас, се вери со Хари Вентворт-Стенли, син на маркизот Милфорд Хејвн. Актерката во која принцот Хари беше вљубен до ...
сите 71 | | | веќе видена

Охридско лето запиша уште едно успешно фестивалско издание во богатата фестивалска историја, изјави денеска на завршната прес-конференција од годинешното 59-то ...
сите 60 | | | веќе видена

На јубилејниот 25-ти „Сараевски филмски фестивал“, кој се одржува деновиве во Сараево, викендов премиерно беше прикажан веќе познатиот македонски документарен ...
сите 75 | | | веќе видена

Во галеријата на Домот на култура „Илинден" во присуство на повеќемина љубители на уметноста, отворена е меѓународна изложба на слики што се реализира во ...
сите 34 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева по скоро пет часа распит, излезе од Обвинителството и неколку минути одговори на неколку прашања на новинарите ...
сите 59 | | | веќе видена

Вкупно 165 милиони денари имаат на располагање 12 општини за да реализираат инфраструктурни проекти со кои се очекува да се подобри животот на граѓаните. ...
сите 36 | | | веќе видена

Град Скопје воведува програма за бесплатно собирање на остатоците од бербата и засилени инспекциски контроли за несовесните земјоделци Градот Скопје е прва ...
сите 30 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, денеска со градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев, го посетија Центрарот за ран детски развој во ...
сите 55 | | | веќе видена

На Гренланд за еден ден се стопиле 12,5 милијарди тони мраз и досега никогаш во историјата не е забележано толкаво губење на ледената покривка за така краток ...
сите 41 | | | веќе видена

Нереализираниот пенал на Пол Погба кој го остави Манчестер Јунајтед со кратки ракави на гостувањето на „Молину“ предизвика исклучително голем број реакции во ...
сите 60 | | | веќе видена

Охрид, 20. август 2019 (ИНПРЕС) – Културата и културните содржини во Охрид ниту со Константин Георгиески, ниту со Зоран Заев одат напред, порача на денешната ...
сите 8 | | | веќе видена

Координатор на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Пане Антовски, изјави дека денеска ја напуштиле седницата на Советот на Општина Аеродром и нема ...
сите 5 | | | веќе видена

Матичните лекари ги будат и среде ноќ за да потврдат дека настапила смрт кај некој граѓанин, бидејќи нема мртвопроверители во сите градови во земјата. ...
сите 6 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска на маргините на дебатата на Советот за безбедност на ОН има планирано средба со српскиот претседател ...
сите 26 | | | веќе видена

Нема дисциплина и не се почитуваат сообраќајните правила и прописи. Низ улиците и патиштата на подрачјето на Гостивар се вози како по тркачи патеки. Последните ...
сите 85 | | | веќе видена

Во моментов нема активни пожари во Скопје и околината. Синоќа се изгаснати шумските пожари во селата Љубин и Кондово, Општина Сарај, што беа активни во текот ...
сите 318 | | | веќе видена


На 21 Август