Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е против македонските национални интереси, против македонската држава. Тој е „диво месо“ ...
сите 52 | | | веќе видена

Сите ќе се радуваме на историската одлука која доаѓа пред нас, на 30 септември. Сите сме свесни пред колку исправна одлука сме соочени и дека оваа чест е токму ...
сите 108 | | | веќе видена

Во црквата Св. Кирил и Методиј, владиката Агатангел одржа света литургија против промена на името на нашата држава, зборувајќи за светоста на името на овој, ...
сите 16 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи и потпретседател на СДСМ, Оливер Спасовски денеска е во посета на Крива Паланка каде што се сретна со граѓани и пензионери од ...
сите 64 | | | веќе видена

Верувам дека ќе сакате да донесете одлука со која на Македонија широко ќе и се отворат вратите кон иднината. Навиваме за вас, се надеваме на најдоброто. Среќно ...
сите 12 | | | веќе видена

Поранешниот шеф на израелската разузнавачка служба Мосад, Дани Јатом, денес оценил дека би можела да се влоши кризата во односите меѓу Русија и Израел поради ...
сите 169 | | | веќе видена

Со многу музика и забава, многу деца и врвулица од луѓе, вчера во Градскиот парк во Скопје, кај популарната „школка“ се одржа тричасовен хепенинг со кој Халк ...
сите 41 | | | веќе видена

Текстилниот кластер денеска ја поздрави мерката за замзрнување на придонесите за текстилните и кожарските работници, а за сметка на тоа да им ги зголемат ...
сите 15 | | | веќе видена

Германскиот произведувач на автомобили БМВ, објави дека планира да ја затвори фабриката во Оксфорд, која произведува автомибили од марката Мини, само еден ...
сите 2 | | | веќе видена

Штафетата на еднаквоста, која се одржа во Гостивар во знак на поддршка на лицата со попречености, сплоти голем број граѓани, активисти, млади луѓе, ученици кои ...
сите 9 | | | веќе видена

Охрид, 21. септември 2018 (ИНПРЕС) – Здружението за мултикултурна интеграција „Инклузија“ од Охрид денес организираше инфо ден, во рамки на националната ...
сите 4 | | | веќе видена

Хорор во Битола: Деца на возраст од 14 и 16 години цела година силувале 12-годишно дете Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против две ...
сите 26 | | | веќе видена

„За мене е неверојатно што сум тука. Имам 80 години и уште продолжувам да работам. За мене е важна работата, со неа живеам во многу животи”, рече филмската ...
сите 100 | | | веќе видена

Дали е во прашање положбата на планетите која го одредила полето на успехот и на способноста, снаодливоста на раководна функција , не се знае, но два ...
сите 44 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за британската агенција Ројтерс изјави дека постигнувањето договор меѓу Белград и Приштина ќе треба да ...
сите 158 | | | веќе видена

 Пластиката ѝ штети на планетата Земја. Таа ги преполнува депониите и ги загадува океаните. Но, пластиката е лоша е и за нашето лично здравје. Хемикалиите ...
сите 6 | | | веќе видена


На 23 Септември