Прилеп, 5 декември 2019 (МИА) – Заврши првата, градежна фаза, а во јуни наредната година ќе профункционира првиот и единствен Центар за опоравување од ...
сите 38 | | | веќе видена

Во интерес на целосно и објективно информирање на јавност, а во врска со информации кои беа лиферувани, а се однесуваат на прекин во снабдувањето со електрична ...
сите 91 | | | веќе видена

По налог на скопското обвинителстви МВР влезе во три фирми на скопскиот бизнисмен Орце Камчев. Извори од истрагат брифираат дека се работи за истрага поврзана ...
сите 42 | | | веќе видена

Селекторот на хрватската ракометна репрезентација, Лино Червар, денеска го објави поширокиот список за претстојното Европско првенство, а на него не се наоѓа ...
сите 143 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се обрати пред граѓаните на општина Ѓорче Петров во рамките на кампањата „Разговори за обнова на Македонија“ и ...
сите 265 | | | веќе видена

Норвешката компанија за мобилна безбедност „Promon” откри нов хакерски напад врз корисниците на мобилни уреди со Android оперативен систем. Овој пат, целта на ...
сите 32 | | | веќе видена

Google Photos добива нова функција која слободно може да се спореди со таа која беше достапна на YouTube, но беше укината пред околу 3 месеци. Се работи за ...
сите 6 | | | веќе видена

По овогодишната победа на Макфест, Кумановецот Мартинијан Кириловски повторно ги израдува своите многубројни фанови. Имено, Кириловски сними нова песна, за ...
сите 16 | | | веќе видена

Илустрираната енциклопедија „Кинески мозаик“ од Виктор Урумов беше промовирана денеска во книжарницата „Литература.мк“ на улицата „Македонија“. „Кинески ...
сите 3 | | | веќе видена

Едногласно беше прифатен амандманот на Буџетот, поднесен од пратеничките на ДОМ, за дополнителни 5 милиони денари за акредитација на централна лабораторија. ...
сите 19 | | | веќе видена

Oд јануари до октомври годинава, според вкупниот обем на надворешнотрговската размена, земјава најмногу тргувала со Германија, Велика Британија, Грција, Србија ...
сите 21 | | | веќе видена

Генерален штрајк во речиси сите поголеми француските градови денеска ја парализираше земјата. Стотици илјади луѓе излегоа на протест против планот за реформа ...
сите 52 | | | веќе видена

Џон Кери, поранешниот американски државен секретар и демократски претседателски кандидат за изборите во 2004 година, ја поддржа кандидатурата на Џозеф Бајден ...
сите 77 | | | веќе видена

Долгогодишниот азербејџански претседател Илхам Алиев денес издаде указ за распуштање на парламентот и одржување на предвремени избори за два месеца.Овој потег, ...
сите 4 | | | веќе видена

Откако добија жестоки критики и напади од најголемите италијански клубови, весникот „Кориере дело Спорт“ доби критики и од фудбалерите чии фотографии искористи ...
сите 33 | | | веќе видена

Војната на социјалните мрежи меѓу Игор Стефановски Иџе и Агенцијата за млади и спорт продолжува. Автомобилистот Игор Стефановски Иџе се јави со ново соопштение ...
сите 19 | | | веќе видена

Марко Матераци не чекаше многу да му одговори на Златан Ибрахимовиќ, дефанзивецот го потсети Швеѓанецот за болната одлука да го напушти клубот во годината кога ...
сите 49 | | | веќе видена

Охрид, 5. декември 2019 (ИНПРЕС) – 57 ученици од ОУ„Христо Узунов“ од Охрид, под менторство на наставничката Вера Зороска учествуваа на 43-та Школа на млади ...
сите 10 | | | веќе видена

Филмот „Дедо и внук“ посветен на Салаетин Билал, големиот актер кој си замина пред да го види својот последен филм. Беше вистинско задоволство да се работи со ...
сите 14 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама ги повика сонародниците кои, поради катастрофалниот земјотрес, заминаа за Косово да се вратат. Рама утрово, на итна средба со ...
сите 107 | | | веќе видена

САД сакаат дијалогот меѓу Белград и Приштина да доведе до траен договор кој ќе ги задоволува двата народи и доколку Приштина и Белград се согласат да ...
сите 43 | | | веќе видена

НИН во денешното издание нема фотографија на насловната страница, затоа што првичниот избор на фотографија бил, според издавачот, несоодветен, особено во земја ...
сите 13 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.С.(22) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека извршил четири кривични дела „тешка кражба на дрзок ...
сите 78 | | | веќе видена


На 5 Декември