Поголем број од шефовите на држави-членки на Европската унија изразија разочарување поради тоа што Франција, Холандија и Данска се спротивставуваат Македонија ...
сите 1243 | | | веќе видена

Македонската економија не е директно изложена на ризиците од глобалните трговски тензии. Нашата трговија и со Соединетите Американски Држави и со Кина е мала,  ...
сите 86 | | | веќе видена

Министерот за култура Исмаили на средбата со директорот за меѓународна соработка на Саемот на книга во Франкфурт, Тобијас Вос, го изрази своето задоволство што ...
сите 23 | | | веќе видена

„СДСМ како одговорна партија, во изминатите две години спроведе низа мерки и политики кои обезбедуваат зголемување на животниот стандард, намалени трошоци и ...
сите 139 | | | веќе видена

Историски казнива грешка е што нашата држава ги изгуби подобрите години за проширување на Европската унија, рече министерката за одбрана и вицепремиер во ...
сите 196 | | | веќе видена

На северот на Мексико дојде до жестоки судири помеѓу безбедносните сили и членовите на моќниот нарко-картел „Синалоа“ откако беше уапсен еден од лидерите на ...
сите 21 | | | веќе видена

Горан Пандев за италијанските медиуми го пофали Елиф Елмас и вели дека најдоброто од него допрва доаѓа. Елиф Елмас за многу кратко време стана хит во Наполи, ...
сите 133 | | | веќе видена

Повеќе од 5.000 српски полицајци и припадници на тајните служби, како и 30 руски безбедносни службеници ќе ја обезбедуваат посетата на рускиот премиер Димитриј ...
сите 65 | | | веќе видена

Синот на глумецот Рон Илај, што го играше Тарзан во истоимената серија, со неколку убоди со нож ја убил мајка му Валери Илај. Глумецот успеал да ја повика ...
сите 22 | | | веќе видена

Одделението за криминалистичка полиција при СВР Штип, Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани, во содејство со Секторот за општ и насилен ...
сите 51 | | | веќе видена


На 18 Октомври