Баерн Минхен стигна до двојната титула во Германија, откако минатиот викенд ја освоија Бундеслигата. Вечерва „Баварците" триумфираа со 3-0 над РБ Лајпциг во ...
сите 44 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на Големото национално собрание на Република Турција, Мустафа ...
сите 239 | | | веќе видена

Утре ќе заседава Централниот одбор на СДСМ, каде според најавите на некои од медиумите, на пет до шест министри од СДСМ ќе им биде соопштено дека ќе си одат. ...
сите 69 | | | веќе видена

Со социјалната реформа се унапредуваат правата на лицата со попречености, но и на семејствата коишто се грижат за нив. За разлика од досегашната пракса, со ...
сите 93 | | | веќе видена

Од 27 мај до 1 јуни во Кочани ќе се одржи по 60ти пат познатиот Драмски аматерски фестивал – ДАФ. Фестивалот се фокусира на македонските аматерски театарски ...
сите 46 | | | веќе видена

Претседателите на Коморите од земјите од регионот на Западен Балкан, кои се истовремено и членови на Управниот одбор на Коморскиот инвестициски форум – КИФ, на ...
сите 6 | | | веќе видена

Европскиот Владика Пимен, речиси секоја година е дел од делегацијата на аудиенција кај Папата, по повод чествувањето на Свети Кирил и Методиј. Годинава тоа не ...
сите 104 | | | веќе видена

Сексолозите утврдиле дека еден од најважните фактори е периодот од денот во кој луѓето ќе одлучат да практикуваат односи со партнерот. Затоа, пред да тргнете ...
сите 94 | | | веќе видена

Тереза Меј по седми јуни повеќе нема да биде премиер на Велика Британија, а со тоа се отвора прашањето за нејзиниот наследник. Веќе неколку политичари се ...
сите 217 | | | веќе видена

Иранскиот генерал Мортеза Корбани тврди дека Иран може да ги потопи американските воени бродови во Персискиот залив со употреба на ракети и „тајно оружје“. ...
сите 161 | | | веќе видена

Адвокат од Виена објави дека е вклучен во правењето на снимката која доведе до оставката на австрискиот вицеканцелар Штрахе, инаку лидер на крајната десница. ...
сите 208 | | | веќе видена

Баерн Минхен го освои трофејот од Купот на Германија откако вечерва со 3-0 славеше во Берлин против РБ Лајпциг, Роберт Левандовски и Кингсли Коман донесоа нова ...
сите 11 | | | веќе видена

Веќе трета година во Скопје не се изнајмуваат велосипеди. Проектот, кој беше воведен од Град Скопје во 2010 во времето на градоначланикот Коце Трајановски со ...
сите 7 | | | веќе видена

Поларната светлина Аурора Бореалис, спектакуларниот визуелен феномен кој се гледа на Антартикот и Арктикот, наредните денови ќе биде видлив и во други делови ...
сите 2 | | | веќе видена

Каузата на обединетата опозиција е заминувањето на Еди Рама и формирање преодна влада.Тоа се два услова за кои нема преговори. Избори на 30 јуни без опозиција ...
сите 72 | | | веќе видена

На прославата на Денот на младоста, која 15-ти пат по ред се одржува во Кумровец, родното место на Јосип Броз Тито, оваа година имаше повеќе луѓе отколку кога ...
сите 35 | | | веќе видена

Скопје, 25 мај 2019 (/) – Момчето кое вчера се здоби со изгореници од струен удар сместено е во болницата Пирогов, во Софија, Република Бугарија, во сигурни ...
сите 66 | | | веќе видена


На 25 Мај